Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Radek Buben, Vladimíra Dvořáková, Jan Němec: Que el pueblo mande!

Učebnice/Odborná literatura

Radek Buben, Vladimíra Dvořáková, Jan Němec: Que el pueblo mande!

Hodnocení: 3x
  • 5

Que el pueblo mande! – Levicové vlády, populismus a změny režimu v Latinské Americe - Radek Buben, Vladimíra Dvořáková, Jan Němec . Studium politiky v Latinské Americe má ve světě – a částečně i u nás – bohatou tradici. Byl to totiž vývoj v Latinské Americe, který často určoval výzkumné priority světové politologie. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Radek Buben, Vladimíra Dvořáková, Jan Němec: Que el pueblo mande! koupíte i tady

Specifikace Radek Buben, Vladimíra Dvořáková, Jan Němec: Que el pueblo mande!

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 245 Kč

Studium politiky v Latinské Americe má ve světě a částečně i u nás bohatou tradici. Byl to totiž vývoj v Latinské Americe, který často určoval výzkumné priority světové politologie. Latinskoamerická zkušenost mimo jiné podnítila diskuse o prezidencialismu a parlamentarismu. Stejně tak řada hypotéz týkajících se hroucení demokratických režimů, (re)demokratizace či konsolidace základních demokratických institucí byla nejprve testována na latinskoamerické zkušenosti a následně vstoupila do obecné komparativní » ... a dál?

Produkt Radek Buben, Vladimíra Dvořáková, Jan Němec: Que el pueblo mande!

Radek Buben, Vladimíra Dvořáková, Jan Němec: Que el pueblo mande! - parametry

Název produktu: Radek Buben, Vladimíra Dvořáková, Jan Němec: Que el pueblo mande!
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 245 Kč
Maximální cena: 377 Kč
Ušetríte až: 132 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 3 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Que el pueblo mande! – Levicové vlády, populismus a změny režimu v Latinské Americe - Radek Buben, Vladimíra Dvořáková, Jan Němec . Studium politiky v Latinské Americe má ve světě – a částečně i u nás – bohatou tradici. Byl to totiž vývoj v Latinské Americe, který často určoval výzkumné priority světové politologie. Latinskoamerická zkušenost mimo jiné podnítila diskuse o prezidencialismu a parlamentarismu. Stejně tak řada hypotéz týkajících se hroucení demokratických režimů, (re)demokratizace či konsolidace základních demokratických institucí byla nejprve testována na latinskoamerické zkušenosti a následně vstoupila do obecné komparativní politologie. S ohledem na to je v knize rozpracován obsáhlý teoretický rámec, který se zabývá koncepty, jako jsou stát, režim, vláda nebo populismus. Mnohé z nich jsou v české politologii analyzovány vlastně poprvé. Zatím poslední podnět výzkumu latinskoamerické politiky přinesl počátek nového tisíciletí, kdy v mnoha zemích došlo k mocenskému vzestupu levice, který často znamenal buď první skutečné střídání u moci, nebo projekt zásadní transformace politického režimu. Záměrem této publikace je charakterizovat tuto „levicovou vlnu“, vymezit, kdy jde „pouze“ o změnu vlády a kdy o změnu režimu. S ohledem na odlišnosti působení jednotlivých levicových vlád autoři navrhují jejich typologii, která pomáhá osvětlit tyto rozdíly a vymezuje tzv. radikální vlády, jež usilují o změnu režimu a jsou v tom relativně úspěšné. Těmito radikálními vládami jsou vlády Huga Cháveze ve Venezuele, Eva Moralese v Bolívii a Rafaela Correy v Ekvádoru. Jim jsou věnovány samostatné případové studie. Jaké důsledky má slabá státní identita? Proč je akceschopnost státu mnohdy důležitější než typ politického režimu? Může být populismus dobrým nástrojem demokratizace? A co je vlastně populismus? Que el pueblo mande! – Levicové vlády, populismus a změny režimu v Latinské Americe - Radek Buben, Vladimíra Dvořáková, Jan Němec od nakladatelství SLON v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.