Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Pšeničková Jana: Programování v Pascalu + CD

Učebnice/Odborná literatura

Pšeničková Jana: Programování v Pascalu + CD

Hodnocení: 1x
  • 4

Syntaxe programovacího jazyka - typické programové struktury - 116 řešených příkladů - zdrojové kódy s komentářem. Představujeme poměrně rozsáhlou knihu - učebnici populárního programovacvího jazyka Pascal. Titul je koncipován jako učebnice pro programátorské začátečníky. V úvodu popisuje základní principy a funkce a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pšeničková Jana: Programování v Pascalu + CD koupíte i tady

Specifikace Pšeničková Jana: Programování v Pascalu + CD

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 221 Kč

Představujeme poměrně rozsáhlou knihu - učebnici populárního programovacího jazyka Pascal. Titul je koncipován jako učebnice pro programátorské začátečníky. V úvodu jsou popisány základní principy a funkce a postupně se čtenář dostává ke složitějším procedurám a algoritmům. Tato publikace navazuje na nedávno vydanou učebnici Algoritmizace, respektive je její praktickou částí. Nejsilnější stránkou Programování v Pascalu jsou bohatě komentované zdrojové texty programů (najdete zde více než 100 zdrojových » ... a dál?

Produkt Pšeničková Jana: Programování v Pascalu + CD

Pšeničková Jana: Programování v Pascalu + CD - parametry

Název produktu: Pšeničková Jana: Programování v Pascalu + CD
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 221 Kč
Maximální cena: 266 Kč
Ušetríte až: 45 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Syntaxe programovacího jazyka - typické programové struktury - 116 řešených příkladů - zdrojové kódy s komentářem. Představujeme poměrně rozsáhlou knihu - učebnici populárního programovacvího jazyka Pascal. Titul je koncipován jako učebnice pro programátorské začátečníky. V úvodu popisuje základní principy a funkce a postupně se dostává ke složitějším procedurám a algoritmům. Tato kniha navazuje na nedávno vydanou učebnici Algoritmizace – vlastně je její praktickou částí. Nejsilnější stránkou Programování v Pascalu jsou bohatě komentované zdrojové texty programů (najdete zde více než 100 zdrojových textů), které jsou vypracovány podle algoritmů z knihy Algoritmizace. Knihu Programování v Pascalu ale můžete použít i zcela samostatně. Cílem knihy není dokonale naučit čtenáře určitý programovací jazyk, ale seznámit ho se zákonitostmi programování do takové hloubky, aby si v budoucnu dokázal rychle osvojit každý další programovací jazyk. Vývoj v oblasti informačních technologií jde totiž tak rychle dopředu, že nemá význam učit encyklopedické znalosti, které zastarají dřív, než přijdou studenti do praxe, ale naučit studenty myslet určitým způsobem. Kniha obsahuje tyto kapitoly: Software a jeho životní cyklus: Nejprve se seznámíte s obecným životním cyklem výrobku, poté je obecný cyklus aplikován na životní cyklus software. Na závěr kapitoly jsou formulovány zásady pro tvorbu školních úloh a projektů, které vyplývají z životního cyklu software. Programovací jazyky a metody programování Dozvíte se, jaké jsou typy programovacích jazyků a podle jakých kriterií je lze rozdělit. - Budou popsány základní programovací metody, dozvíte se, co je to strukturované programování, objektové či vizuální programování. - Výběr programovacího jazyka - na závěr kapitoly bude vysvětleno, proč byl zvolen právě výukový jazyk Pascal. Co musíte znát, než začnete programovat - Seznámíte se nejprve s nejhrubší strukturou programu - Poté bude věnována pozornost všemu, co se může objevit v programu (například identifikátory, čísla, znaky, klíčová slova...) a na kterém místě se to může objevit. Syntaxe jazyka je vysvětlena jednoduše a jen do takové hloubky, abyste mohli začít pracovat. Podrobnosti jsou vysvětlovány až v dalších kapitolách, kde zároveň následují příklady. - Pak následuje krátká instruktáž do datových typů – jen tolik, kolik budete potřebovat v nejbližší době (složitější datové typy jsou vysvětlovány průběžně až v místě, kde je k nim zrovna uveden příklad) - Na závěr kapitoly se seznámíte s vývojovým prostředím jazyka Pascal a s praktickými kroky, které budete potřebovat k vytvoření programu a odladění programu. Pak následují tři kapitoly: - Tvorba nejjednodušších programů – zde najdete jednoduché programy a základní programátorské obraty založené na sekvenčních algoritmech. - Větvení – typické programy a programátorské obraty, které jsou založeny na větvení - Cykly – tvorba typických programů na všechny tři typy cyklů, které jazyk Pascal podporuje. Tyto tři kapitol


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.