Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Příroda 4 - Učebnice

Knihy

Příroda 4 - Učebnice

Hodnocení: 1x
 • 4

Učebnice vede žáky k aktivnímu poznávání přírody a přírodních zákonitostí především pomocí pozorování a pokusů. Důraz je kladen především na pochopení vztahů a souvislostí v živé i neživé přírodě a rozvoj dovedností potřebných k poznávání přírody. V úvodu učebnice jsou zařazeny kapitoly o Vesmíru a Zemi, ...a dál?

Radost vám udělá:
 • 5
skladem

Jaké má kniha
Příroda 4 - Učebnice
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Příroda 4 - Učebnice koupíte i tady

Specifikace Příroda 4 - Učebnice

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 86 Kč

Učebnice vede žáky k aktivnímu poznávání přírody a přírodních zákonitostí především pomocí pozorování a pokusů. Důraz je kladen především na pochopení vztahů a souvislostí v živé i neživé přírodě a rozvoj dovedností potřebných k poznávání přírody. V úvodu učebnice jsou zařazeny kapitoly o Vesmíru a Zemi, následují témata věnovaná na poznávání neživé přírody (minerálů, hornin, vody a vzduchu) a jejich významu pro živé organismy. V dalších tématech je zpracována problematika projevů živých organismů - » ... a dál?

Produkt Příroda 4 - Učebnice

Příroda 4 - Učebnice - parametry

Název produktu: Příroda 4 - Učebnice
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 86 Kč
Maximální cena: 163 Kč
Ušetríte až: 77 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
 • 4
Podrobný popis:

Učebnice vede žáky k aktivnímu poznávání přírody a přírodních zákonitostí především pomocí pozorování a pokusů. Důraz je kladen především na pochopení vztahů a souvislostí v živé i neživé přírodě a rozvoj dovedností potřebných k poznávání přírody.

V úvodu učebnice jsou zařazeny kapitoly o Vesmíru a Zemi, následují témata věnovaná poznávání neživé přírody (minerálů, hornin, vody a vzduchu) a jejich významu pro živé organismy. V dalších tématech je zpracována problematika projevů živých organismů - jejich významu i srovnání u rostlin, hub a živočichů. Témata o člověku jsou zastoupena především kapitolami srovnávajícího člověka s ostatními živočichy, rozmnožování člověka a problematikou nemocí. Na závěr jsou zařazena témata věnovaná přírodním společenstvím a ochraně přírody.

Příroda je provázána s učebnicí Společnost. Společná témata probíraná z jiných úhlů pohledu a s jinými akcenty umožňují uplatnit učebnice pro výuku projektovou metodou.

Vzdělávací obor RVP ZV Člověk a jeho svět zahrnuje témata mnoha přírodovědných a sociálněvědních oborů. Ve 4. ročníku vychází pro tuto oblast dvě nové učebnice - Příroda a Společnost, které budou mít návaznost do 5. ročníku.

Důvodem rozdělení standardně používané učebnice nazývané Vlastivěda je snaha o zpřehlednění této oblasti, jejíž komplexnost je mimořádná. Tematické okruhy nejsou mezi učebnicemi rozděleny striktně. Většina z nich se objevuje v obou knihách, avšak jsou zpracovány s rozdílnými akcenty.

Mezipředmětové vazby a projektové učení

V učebnicích je kladen důraz na provázanost probíraných témat, zdůraznění vztahu mezi znalostmi o přírodě a člověku a o lidské společnosti. Ta je důležitá např. u témat souvisejících s geografií.

Pro srovnání: zatímco ve Společnosti se fyzická geografie (složky krajiny, voda, klima, biota, les) soustředí na urbanistické kontexty, jako jsou důvody zakládání měst apod., v Přírodě se zabývá podstatou přírodních jevů, vlivem podmínek prostředí na živé organismy a jejich přizpůsobení jim.

Učebnice Příroda 4 vede žáky k aktivnímu poznávání přírody a přírodních zákonitostí především pomocí pozorování a pokusů. Důraz je kladen především na pochopení vztahů a souvislostí v živé i neživé přírodě a rozvoj dovedností potřebných k poznávání přírody.

Přehledné zpracování

Spodní lištu, která v učebnicích pro 1. až 3. ročník shrnovala nejdůležitější pracovní pokyny k úlohám, nahrazují barevné rámečky. Tento výrazný grafický prvek pomáhá přehlednému členění textu a umožňuje snadné vyhledávání informací. Zelený rámeček obsahuje vysvětlující text, červený mezipředmětové vztahy a modrý další aktivity.

Vzdělávací obsah učebnice PŘÍRODA 4:

 • Poznáváme vesmír: Příroda a její zákonitosti
 • Když se dívám na oblohu
 • Sluneční soustava
 • Země
 • Světové strany
 • Zkoumáme horniny a minerály: Hory a pohoří
 • Z čeho se skládají horniny?
 • Půda a její vznik
 • Minerální látky v živých organismech

Zkoumáme vodu: K


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.