Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Příběhy raně křesťanských mučedníků II.

Knihy naučná literatura

Příběhy raně křesťanských mučedníků II.

Hodnocení: 1x
  • 4

Příběhy raně křesťanských mučedníků II. – Výběr z latinské a řecké martyrologické literatury 4. a 5. století - Petr Kitzler. Do druhého dílu byly vybrány texty sepsané až po vítězství křesťanství v římské říši na počátku 4. století, které dobře dokumentují další vývoj hagiografické literatury a zohledňují žánrové a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Příběhy raně křesťanský..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Příběhy raně křesťanských mučedníků II. koupíte i tady

Specifikace Příběhy raně křesťanských mučedníků II.

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 159 Kč

Druhý díl výboru ze starověkých martyrologií. Svazek obsahuje překlady celkem 13 latinských a řeckých textů vzniklých ve 4. a 5. století. Jejich hlavními hrdiny jsou opět ženy a muži, kteří pro své ná ... a dál?

Produkt Příběhy raně křesťanských mučedníků II.

Příběhy raně křesťanských mučedníků II. - parametry

Název produktu: Příběhy raně křesťanských mučedníků II.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 159 Kč
Maximální cena: 398 Kč
Ušetríte až: 239 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Příběhy raně křesťanských mučedníků II. – Výběr z latinské a řecké martyrologické literatury 4. a 5. století - Petr Kitzler. Do druhého dílu byly vybrány texty sepsané až po vítězství křesťanství v římské říši na počátku 4. století, které dobře dokumentují další vývoj hagiografické literatury a zohledňují žánrové a ideové rozrůznění pozdější mučednické literatury na prahu jejího přechodu k raně středověké hagiografii. Kromě textů vědomě stylizovaných do podoby dřívějších mučednických akt (Umučení Eupla) kniha obsahuje žánrově různorodá vyprávění, sahající od novelistických líčení (Umučení Konóna) po ukázku rozsáhlých skladeb, jež se staly nesmírně populárními na konci antiky (Akta Šebestiánova). Významnou část svazku zabírají rovněž překlady textů věnovaných mučedníkům z řad donatistů – severoafrických křesťanů, kteří byli ve 4. století jako schismatici pronásledováni katolickou většinou. Všechny texty, přeložené pracovníky Centra pro práci s patristickými, středověkými a renesančními texty při Univerzitě Palackého v Olomouci, doplňují dílčí úvody i obsáhlý poznámkový aparát; celou knihu pak uvádí předmluva italského odborníka na hagiografii F. S. Barcellony z univerzity v Římě (sepsaná speciálně pro tuto knihu) a úvodní literárně historická studie J. Šubrta. Svazek je doplněn barevnou obrazovou přílohou, která ikonograficky doplňuje přeložené texty, bibliografií a rejstříky. Příběhy raně křesťanských mučedníků II. – Výběr z latinské a řecké martyrologické literatury 4. a 5. století - Petr Kitzler od nakladatelství v kategorii | | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Druhý díl výboru ze starověkých martyrologií. Svazek obsahuje překlady celkem 13 latinských a řeckých textů vzniklých ve 4. a 5. století. Jejich hlavními hrdiny jsou opět ženy a muži, kteří pro své náboženské přesvědčení neváhali podstoupit mučení a smrt. Do druhého dílu byly vybrány texty sepsané


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.