Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen PORTÁL Metody a řízení sociální práce

Knihy

PORTÁL Metody a řízení sociální práce cena od 0 Kč

PORTÁL Metody a řízení sociální práce

Hodnocení: 1x
  • 4

ANOTACE: Jádrem publikace jsou informace o klasických i nových metodách sociální práce. Podrobně jsou probrány různé formy případové práce (poradenství, krizová intervence, mediace), práce se skupinou (skupinová práce, streetwork), práce s dětmi a s rodinou i makrometody (analýza sociálních potřeb obce a regionu, ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

PORTÁL Metody a řízení sociální práce - parametry

Název produktu: PORTÁL Metody a řízení sociální práce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

ANOTACE: Jádrem publikace jsou informace o klasických i nových metodách sociální práce. Podrobně jsou probrány různé formy případové práce (poradenství, krizová intervence, mediace), práce se skupinou (skupinová práce, streetwork), práce s dětmi a s rodinou i makrometody (analýza sociálních potřeb obce a regionu, systémové projekty). Pozornost je věnována i otázkám řízení, supervize a hodnocení sociální práce, etickým aspektům výkonu povolání a riziku vyhoření sociálních pracovníků. Učebnice navazuje na publikaci Základy sociální práce (O. Matoušek a kol., Portál 2001). OBSAH: Knihu uvítají především studenti sociální práce, sociální pedagogiky a příbuzných oborů, ale i sociální pracovníci v praxi, pracovníci v oblasti sociální politiky, státní správy a další. Úvod: Cíle a úrovně sociální práce Část I Sociální práce jako profese 2 Profesní etika Základní definice Uplatnění etiky v sociální práci Sociální práce a sociální stát Etické teorie Hodnoty v sociální práci Charakteristika profese a etický kodex Etický kodex a byrokratická organizace Role sociálního pracovníka a způsoby přístupu k praxi Závěr 3 Nároky sociální práce a syndrom vyhoření Obecné předpoklady a dovednosti pracovníka pomáhající profese Syndrom vyhoření Syndrom pomáhajících 4 Dobrovolnická práce Část II Případová práce 5 Případová práce Hodnota jedince Jedinečnost a sebeurčení Problémy řešené v sociální případové práci Komunikace s klientem 6 Poradenství Sociální poradenství Pomoc a poradenství Poradce Vedení poradenského rozhovoru Shrnutí 7 Krizová intervence Pojem krize Příčiny krize Chování člověka v krizi Typy krizí Průběh krize Řešení krize: svépomoc a vzájemná pomoc Krizová intervence 8 Mediace Principy konstruktivních řešení konfliktů Mediace - metoda vyjednávání založená na zájmech Metoda mediace a její cíle Principy mediace a její výhody Role a dovednosti mediátora Proces mediace a jeho fáze Typy vhodných a nevhodných sporů pro mediaci Mediace v ČR Závěrečné shrnutí Část III Práce se skupinou 9 Skupinová práce Skupinové aktivity Skupinová psychoterapie Hnutí svépomocných a podpůrných skupin Vliv technického rozvoje na skupiny 10 Streetwork Pojem streetwork Historie streetworku Zavedení streetworku v České republice Cílové skupiny streetworku Formy práce a typy činnosti Prostorové zázemí Část IV Práce s dětmi a s rodinou 11 Práce s rodinou Rodina jako podpůrná instituce Klíčové koncepty soudobých teorií rodiny Hodnocení rodiny Typy služeb poskytovaných rodinám 12 Posuzování potřeb ohroženého dítěte Komplexní, interdisciplinární a týmový přístup k ohroženým dětem a role sociálního pracovníka Potřeby a posuzování podmínek pro jejich uspokojování Pomocné modely pro posuzování situace ohroženého dítěte Posouzení vhodnosti řešení Rozhodování v oblasti náhradní rodinné péče Závěr 13 Videotrénink interakcí Vývoj VTI a obecné principy metody Východiska použití VTI v praxi Metodika Typologie problémů Průběh VTI Principy kontaktu Plán pomoci Část V Komunitní práce 14 Komunitní práce


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.