Srovnání cen » Poradna » Zahradní nářadí

POTŘEBUJETE PORADIT? Váš dotaz odešlete ve vybrané sekci:

Jak vybrat zahradní nářadí

Zahradní nářadí

Každý kutil a zahrádkář určitě ví, že bez pořádného náčiní by každá práce trvala mnohem déle – pokud by tedy vůbec šla vykonat. A protože věcí, které je na zahradě během celého roku udělat, je nespočet, existuje i opravdu široká škála zahradního nářadí.


1. Ověřené kvalitní zahradní nářadí

Při výběru nářadí je vždy třeba trochu koukat do budoucnosti. Kvůli zasazení jednoho stromku nemusíte hned kupovat nový krumpáč a lopatu, když si je zaprvé můžete na jedno odpoledne půjčit od souseda, nebo můžete vymyslet nějaké provizorní řešení. Pokud jste ale přesvědčeni, že daný nástroj opravdu budete využívat, čeká vás mnohdy obtížné rozhodování v tom, jaký výrobek přesně zakoupit. Na trhu totiž operuje mnoho výrobců, jejichž nářadí se lišící se cenou i kvalitou a vyznat se v nepřeberné nabídce mnohdy není jednoduché. V otázce zahradního nářadí však snad víc než kde jinde platí pravidlo, že kvalita především. Při správné péči vám totiž kvalitní náčiní může sloužit klidně i desítky let. Mezi zákazníky oblíbené značky patří zahradní nářadí Fiskars, Gardena a Fieldmann.

2. Ergonomie zahradního nářadí

Pokud už jste v obchodě, neexistuje moc specifických rad, kterými se řídit při nákupu nářadí jako lopaty, krumpáče a podobného. Vždy je nejlepší si daný kousek zkusit vzít do ruky a zjistit tak, jestli se vám dobře drží a jestli by vám práce s ním vyhovovala – to je to nejdůležitější. Jiné je tomu například u zahradnických nůžek, které se mohou podstatně lišit. Zaprvé velikostí, která dané nůžky předurčuje pro střih větví určitého průměru, a zadruhé provedením, které může být buď klasické, nebo teleskopické. Druhá varianta pochopitelně slouží pro střih větví již vzrostlých stromů. I u zahradnických nůžek však platí to, že byste si je před koupí měli skutečně vzít do ruky a zjistit tak, jestli se vám s nimi bude pracovat pohodlně. Při dlouhém používání by vás mohly jakékoliv ergonomické nesrovnalosti značně trápit.

3. Zahradní nůžky

Nemusíte být vyloženě zahradník, ale pokud máte zahradu, neobejdete se kromě péče o trávník minimálně bez investice do kvalitních zahradních nůžek, především pokud máte živý plot. Zahradní nůžky jsou základním nástrojem pro údržbu a zkrocení bujné zeleně, tak aby vám nepřerostla přes hlavu. Elektrické teleskopické zahradní nůžky Fieldman na živý plot dosáhnou i do hůře přístupných míst vzrostlého živého plotu a dokážou ho zastříhnout za krátkou chvíli opravdu dokonale. Malé akumulátorové nůžky pak ušetří vaší sílu a energii při zaštipování ovocných i dalších stromků.

Vyberte si zahradní nářadí levně


Než nakoupíte, přečtěte si naše spotřebitelské poradny. Poraďte se, jak nakoupit mobilní telefon, jak si správně vybrat fotoaparát. Poradíme vám, jak si vybrat DVD rekordér, jak vybírat set-top box nebo jak vybrat zimní pneumatiky.

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.