Srovnání cen » Poradna » Tablety

POTŘEBUJETE PORADIT? Váš dotaz odešlete ve vybrané sekci:

Jak vybrat tablet

Tablety

Tablet – lehké, skladné a přenosné zařízení, které umožní rychlé surfování po internetu a široké multimediální možnosti. Prvním opravdu populárním přístrojem v této kategorii se stal iPad od firmy Apple, který spustil skutečný rozvoj v oblasti vývoje tabletů. Nicméně ani ostatní výrobci nezaostávají a iPad to má na trhu stále složitější, neboť výrobci tabletů jako Samsung, dostaly na trh zařízení za podstatně nižší cenu. Kromě systému Android, který je v tabletech nejrozšířenější, můžete narazit i na tablet Windows. Tablet Samsung dnes vlastní velké procento lidí a výzkum ukázal, že někteří si dokonce tablety Samsung pletou s těmi od Apple. Levné tablety jsou sice o něco méně výkonné, pro mnohé uživatele jsou však zcela dostačující. Nebojte se pořizovat tablety levně, zejména pro děti takový první tablet splní svou funkci. Samostatnou kategorii tvoří grafické tablety, které jsou určeny k propojení s počítačem a následné snadnější práci při kreslení, používání grafického editoru a psaní. Poradíme vám, jak si vybrat tablet přesně podle vašich požadavků a na co si dát pozor při jeho výběru. Hledáte kompaktní zařízení, na kterém by šlo pohodlně pracovat, ale i přesto je kompaktní? Tablety jsou oblíbené především díky dotykovému rozhraní s velkým displejem. Dnes lze pořídit poměrně kvalitní levné tablety, které také nabízí komfort. A ačkoli jsou nejobvyklejší tablety s Androidem, existují i tablety Windows. Po jakých se dívat? Samsung, Prestigo, nebo Sencor, pokud žádáte nejnižší cenu, Asus či Lenovo pro střední třídu, Apple pro ty nejnáročnější uživatele, kteří nehledí na cenu. Pro zachování delší životnosti tabletu doporučujeme pořízení pouzdra na tablety.


Výrobci tabletů

Tablety se na trhu objevily zčistajasna a je o ně v dnešní době neskutečný zájem. Velký „boom“ v této oblasti vyvolala firma Apple se svými iPady, které jsou prvotřídním a bezkonkurenčním zařízením. Ne každému však prostředí applovských tabletů vyhovuje, tací mohou vyzkoušet výrobky od konkurenčních značek Samsung nebo Wacom, pozitivní recenze lze vyčíst i na výrobky firmy Asus.

1. Rozměry a velikost obrazovky

V současnosti jsou na trhu zařízení s velikostí obrazovky od 5 do 9 palců. Nejmenší tablety jsou jen o pár centimetrů větší než dotykové mobilní telefony a pokud máte větší kapsy, bez problémů se vám tam vejdou. Tablety byly navrhovány s ohledem na maximální přenosnost, takže jsou velmi lehké. Výhody větší obrazovky jsou zřejmé - jsou pohodlnější na ovládání a například sledování filmů je na nich nesrovnatelně příjemnější.

2. Paměť

Před dalším zásadním rozhodnutím budete stát v případě kapacity paměti. Tablety disponují většinou interní pamětí typu SSD o velikosti 16 GB až 64 GB. Čím větší paměť, tím samozřejmě vyšší cena, ale také možnost uložit víc dokumentů. Pokud chcete snížit počáteční investici, určitě se poohlédněte po tabletu s možností rozšířit paměť paměťovými kartami.

3. Baterie

Tablety jsou zařízení, která jsou koncipována pro použití bez připojení do sítě. Jak dlouho baterie vydrží nabitá záleží především na použití - pokud se budete chtít dívat na film, baterii bude třeba dobít dřív, než pokud budete pouze surfovat po internetu. Tablet a kapacitu jeho baterie tedy rozhodně vybírejte s ohledem na jeho budoucí použití.

4. Konektivita

Tablety jsou přímo stvořeny pro surfování internetem. Pokud počítáte s častým použitím tebletu na cestách, bude pro vás důležité mít vždy možnost se k internetu připojit kdykoliv. Zvažte tedy, zda-li se budete chtít připojovat prostřednictvím Wi-Fi, které nemusí být všude dostupné, nebo použijete připojení 3G, které vám umožní být na internetu témeř neustále. Některé tablety disponují i možností spojení s dalšími přístroji prostřednictvím Bluetooth a nabízejí i navigaci GPS.

5. Operační systém, aplikace a podporované formáty

Jakou zvolíte platformu bude jen na vás. Produkty Apple nabízejí uzavřený operační systém, který lze poměrně lehce rozšířit prostřednictvím aplikací, které zakoupíte online a jednoduše stáhnete. Na trhu jsou ale k dispozici i tablety s operačním systémem Android, který je otevřený a uživatelsky také lehce rozšiřitelný. Především pokud budete tablet využívat například ke sledování filmů nebo prohlížení dokumentů, rozhodně se předem ujistěte, zda vámi požadované formáty operační systém podporuje, či zda-li bude později doinstalovat aplikace a programy, které tyto formáty podporují.

6. Ovládání

Tablety jsou přístroje určené především ke konzumaci obsahu - k prohlížení webu, přehrávání multimediálních souborů a prohlížení dokumentů. Tablety většinou nedisponují vestavěnou hardwarovou klávesnicí, na dotykovém displeji je však k dispozici softwarová. Všechno ovládáte pouze prostřednictvím dotykového displeje a možná několika hardwarových tlačítek. Je tedy třeba si na specifické ovládání zvyknout, případně si předem vyzkoušet ovládání více přístrojů.

Vyberte si nejlevnější tablety


Než nakoupíte, přečtěte si naše spotřebitelské poradny. Poraďte se, jak nakoupit mobilní telefon, jak si správně vybrat fotoaparát. Poradíme vám, jak si vybrat DVD rekordér, jak vybírat set-top box nebo jak vybrat zimní pneumatiky.

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.