Srovnání cen » Poradna » Sedací soupravy

POTŘEBUJETE PORADIT? Váš dotaz odešlete ve vybrané sekci:

Značka (vše)

Jak vybrat sedací soupravu

Sedací soupravy

Sedací souprava je ve většině případů dominantním prvkem každého obývacího pokoji. I kvůli tomu byste její výběr rozhodně neměli pocit, protože ji pravděpodobně budete mít několik let, než třeba začnete opět přemýšlet o nové. Pokud však chcete, aby sedačka něco vydržela, budete se muset poohlédnout po nějakém kvalitním výrobku.


1. Rozměry sedací soupravy

Při výběru té ideální sedací soupravy je nejdůležitější její rozměr. Právě proto si před tím, než se vydáte osobně do obchodu, změřte rozměry místnosti, kam se ji chystáte koupit, a promyslete si všechny varianty umístění. Pokud tedy víte, jak velká sedačka má být, tak vám nic nebrání ve výběru konkrétní varianty. Na trhu je opravdu nepřeberná nabídka, a pokud nehledáte něco opravdu speciálního, si jistě vyberete. V podstatě na ničem nezáleží tolik, jako na vzhledu. Tem by se vám měl zaprvé líbit a zadruhé by měl pasovat do místnosti, kde bude gauč umístěný. Ve většině případů výrobci uvedou jednu designovou řadu v několika tvarových variantách tak, aby si všichni potencionální zákazníci přišli na své. Vy si tak budete moct zvolit například rovnou variantu sedačky, sedačku do L, nebo v poslední době velice populární sedačky do U.

2. Design sedací soupravy

Vzhled v té největší míře ovlivňuje materiál, ze kterého jsou sedací soupravy vyrobené. Samozřejmě, že tvar, který návrhář sedačce určil, je také podstatný, přestože barvy si většinou všimnete jako první. A proto je otázka materiálu při výběru stěžejní. Nejenom kvůli designu, ale také kvůli životnosti. Zde platí, že mezi nejluxusnější běžně dostupné povrchy patří kůže, která také vydrží dlouhá léta v podstatě nezměněném stavu. Tyto výhody jsou však samozřejmě vyvážené cenou, která rozhodně není nejnižší, a proto jsou kožené sedačky v domácnostech rozšířené poměrně málo. Většina lidí se tak musí spokojit s různými druhy odolného textilu, nebo například imitací kůže, která sice nemá takové vlastnosti, jako kůže pravá, ale za mnohem menší peníze.

Vyberte si sedací soupravy výhodně


Než nakoupíte, přečtěte si naše spotřebitelské poradny. Poraďte se, jak nakoupit mobilní telefon, jak si správně vybrat fotoaparát. Poradíme vám, jak si vybrat DVD rekordér, jak vybírat set-top box nebo jak vybrat zimní pneumatiky.

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.