Srovnání cen » Poradna » Pračky

POTŘEBUJETE PORADIT? Váš dotaz odešlete ve vybrané sekci:

Jak vybrat pračku

Pračky

Dosloužila Vaše automatická pračka nebo je již příliš stará? Bez automatické pračky se v domácnosti neobejdete. Pračky a sušičky patří mezi spotřebiče, které se vyplatí pořídit kvalitní. Samotný výběr pračky nemusí být náročný, jen je třeba vědět, podle čeho vybírat. Někdo preferuje pračku se sušičkou, jiný samostatnou pračku a sušičku zvlášť, další se bez sušičky obejde zcela. Existují recenze, které Vám při výběru zboží s dlouhými nároky na životnost, kterým je automatická pračka, mohou pomoci. Dnešní trh Vám umožní skutečně široký výběr podle mnoha preferencí – spotřeby, objemu, výkonu ad. Whirpool a Elektrolux jsou silné značky, které jsou skutečně kvalitní a do této oblasti přispěly již mnohým. Zákazníky prověřenou je pračka Bosch, LG či AEG. Při výběru pračky nezapomínejte ani na výrobce Candy, který může také nabídnout kvalitní přístroje.


V rozhodování pomohou recenze pračky od zákazníků

1. Druhy praček

Pračky s předním plněním

Pračky s předním plněním jsou na trhu zastoupeny nejvíce. Dnes už rozhodně neplatí, že pračka s předním plněním se hodí jen do prostoru, kde je dost místa. Bez problémů seženete pračky s klasickou hloubkou 60 cm, ale také zúžené s hloubkou 40 cm a dokonce i s hloubkou 33 cm. Pračky s předním plněním se vyznačují variabilitou, jak co se týká velikosti, tak vybavenosti funkcemi a umožňují vestavbu třeba do kuchyňské linky.

Nejlevnější pračky s předním plněním

Pračky s horním plněním

Pračka s vrchním plněním je skvělou volbou do malých panelákových koupelen. Při výběru pračky s horním plněním musíte počítat s tím, že bude potřeba k výšce pračky připočíst ještě zhruba půl metru pro otevírání vrchního víka. Pračky s vrchním plněním se bohužel vyrábějí pouze ve velikosti na cca 5 kg prádla, ale své využití si rozhodně najdou.

Nejlevnější pračky s vrchním plněním

Pračky se sušičkou

Pračka se sušičkou je kvalitní, jelikož ušetří mnoho zbytečných starostí. Pokud je pračka se sušičkou ve Vaší domácnosti, jistě potvrdíte, že praní nemůže být snazší. Navíc, pračky se sušičkou jsou dnes již cenově přijatelné, pomocí může porovnání ceny praček. I recenze pračky mohou mnohé napovědět. Levné pračky toho umí pochopitelně méně, dnes se však dají i kvalitní pračky levně pořídit.

Nejlevnější pračky se sušičkou

2. Důležité parametry

Odstřeďování

V dnešní době platí, že pračka by měla zvládnout alespoň 1000 otáček za minutu a jsou pračky, které jsou vám schopné prádlo odstředit téměř do sucha. Většina praček již má odstřeďování uzpůsobené materiálu prádla, které právě perete – nestane se vám tedy, že se prádlo zničí.

Množství prádla

Při výběru pračky je rozhodující, kolik prádla průměrně perete. Jinak totiž pračku zaplní rodina se třemi dětmi a jinak svobodný mladý muž. Pračky se vyrábějí v rozsahu náplní od 3 až do 8 – 10 kg.

Spotřeba vody, energie a účinnost praní

Všechny tyto ukazatele by měly být uvedeny na spotřebiči, označují se písmeny abecedy, přičemž nejnižší spotřebu vody, energie i nejvyšší účinnosti praní značí písmeno A.

3. Chytré pračky a funkce, které se hodí

Dnešní pračky toho umí mnohem více, než jen samotné praní. Jsou inteligentní a umí nejrůznější programy. Pračky a sušičky značek Whirpool a Elektrolux jsou na nejvyšší úrovni a poskytují maximální komfort. Konkrétní porovnání ceny praček Vám může výběr konkrétního modelu usnadnit.

Srovnání cen praček


Než nakoupíte, přečtěte si naše spotřebitelské poradny. Poraďte se, jak nakoupit mobilní telefon, jak si správně vybrat fotoaparát. Poradíme vám, jak si vybrat DVD rekordér, jak vybírat set-top box nebo jak vybrat zimní pneumatiky.

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.