Srovnání cen » Poradna » Parfémy

POTŘEBUJETE PORADIT? Váš dotaz odešlete ve vybrané sekci:

Značka (vše)

Jak si vybrat parfém

Parfémy

Vybírat parfém není žádná věda, existuje však pár osvědčených pravidel, které vám práci usnadní.


1. Jak vybrat parfém

Možná to bude znít až moc jednoduše, ale vůni si nejlépe vyberete podle svého vkusu. Ale pokud se rozhodujete pro nákup nového parfému, nikdy se nespoléhejte na vůni, kterou cítíte na někom jiném a vůni testujte na sobě. Každý má totiž svou specifickou vůni a stejný parfém může na dvou lidech působit úplně jinak. Při testování nechte parfém několik minut „odpočinout“, aby se vůně mohla rozvinout a teprve pak se rozhodujte.

2. Jaký je rozdíl mezi parfémem, toaletní a kolínskou vodou?

Vůně se liší především obsahem kompozice – tedy „voňavé“ složky:

Klasický parfém obsahuje 15 až 30 % kompozice v koncentrovaném lihu.
Toaletní parfém (Eau de parfum) obsahuje 8 až 15 % kompozice v koncentrovaném lihu.
Toaletní voda (Eau de toilette) obsahuje 4 až 8 % kompozice v koncentrovaném lihu.
Kolínská voda (Eau de cologne) obsahuje 3 až 5 % kompozice ve zředěném, často 70% lihu (obsahuje 70 % ethanolu).

3. Jak parfém používat

Parfém, který nosíte, by neměl obtěžovat vaše okolí, a proto se při používání jakékoliv vůně řiďte pravidlem, že méně je někdy více. Výraznější parfémy se hodí spíš na večer a významnější příležitosti. Přes den je vhodné použít spíše toaletní vodu. Stejně tak k teplejším částem roku patří lehčí květinové vůně, na podzim a zimu se hodí spíše kořeněné a orientální vůně. Samozřejmě, že toto není pravidlo, každý by měl vždy nosit takovou vůni, ve které se cítí příjemně.

Vůně se pak nanáší především na místa, kde je pokožka nejteplejší a vůni umožní krásně a plně se rozvinout. Klasické parfémy se nanáší na ušní boltec, ale také na vlasy. Parfémy a vůně velice dobře vynikají na přírodních materiálech, nicméně není doporučeno používat parfémy na výrazně světlé oblečení a hedvábí.

Vyberte si nejlevnější parfémy pro muže

Vyberte si nejlevnější parfémy pro ženy

Srovnání cen parfémů


Než nakoupíte, přečtěte si naše spotřebitelské poradny. Poraďte se, jak nakoupit mobilní telefon, jak si správně vybrat fotoaparát. Poradíme vám, jak si vybrat DVD rekordér, jak vybírat set-top box nebo jak vybrat zimní pneumatiky.

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.