Srovnání cen » Poradna » Mikrovlnná trouba

POTŘEBUJETE PORADIT? Váš dotaz odešlete ve vybrané sekci:

Jak vybrat mikrovlnnou troubu

Mikrovlnná trouba

Mikrovlnné trouby již dlouhou dobu neslouží pouze jako prostředek pro ohřev již hotového jídla. Z těchto přístrojů se postupem času stává opravdu univerzální spotřebič do kuchyně, díky němuž můžete mnohem rychleji a levněji jídlo dokonce připravit. K tomu slouží různé speciální funkce, o kterých bude řeč o něco později. Před nákupem mikrovlnné trouby je tak třeba si předem rozmyslet, co od ní očekáváte a jaké „vychytávky“ byste ve své vlastní kuchyni také ocenili. Když budete mít představu, co chcete, samotný nákup již bude hračka. Sandno vybrat si můžete v internetových obchodech, kde si krom všech parametrů můžete často prohlédnout i názory zákazníků, kteří si již stejný produkt zakoupili.


1. Vzhled mikrovlnné trouby

Mikrovlnky se v zásadě rozdělují na dvě hlavní skupiny. Tou první jsou vestavné mikrovlnné trouby a tou druhou Jsou volně stojící mikrovlnné trouby. Výhody a nevýhody jsou v zásadě jasné. Vestavná varianta působí velice esteticky a svým vzhledem nijak nenabourává design celé kuchyně. Tato varianta se však hodí především v případě, že budujete zcela novou kuchyni. V ten moment totiž můžete se vším počítat dopředu a vyhnete se spoustě starostí. Druhou variantou jsou volně stojící mikrovlnné trouby, které jsou velmi známé a netřeba je dlouze představovat. Samozřejmostí je barvu takového spotřebiče sladit s designem celé kuchyně a umístit ji do úrovně očí, kam máte zaručený snadný přístup bez nutnosti se ohýbat nebo zvedat ruce příliš vysoko.

2. Druhy mikrovlnných trub

Mikrovlnné trouby se dají rozdělit několika různými kritérii. Všechny podmínky jsou velice důležité a jak již bylo řečeno, je dobré si vše rozmyslet předem. Nyní si řekneme několik nejdůležitějších charakteristik, na které byste se při nákupu měli zaměřit.

Objem

Jako u naprosté většiny spotřebičů, i u mikrovlnných trub máte možnost vybrat si jejich velikost. Ve většině případů se jejich vnitřní objem pohybuje mezi 14 až 45 litry, což je opravdu markantní rozdíl. V tomto ohledu nejvíce samozřejmě záleží na počtu členů v domácnosti. Pro dva lidi opravdu stačí menší varianta.

Výkon

Výkon a spotřeba elektrické energie je další opravdu důležitý fakt. Jednoduše řečeno platí, že čím výkonnější mikrovlnná trouba je, tím rychleji bude jídlo hotové. Dále je třeba sledovat, do jaké energetické třídy spotřebič patří. Zakoupit můžete buď třídu B, nebo A. Díky stále větší účinnosti však často naleznete i třídy A+, A++ nebo dokonce A+++. Tyto přístroje jsou však o něco dražší, ale na druhou stranu je to investice, která se do několika let zcela jistě vrátí. Krom toho vás může hřát u srdce, že šetřením elektrické energie chráníte životní prostředí.

Funkce

Jak již bylo jednou zmíněno, mikrovlnné trouby mohou být opravdu univerzálním pomocníkem v kuchyni. Neexistují totiž jen obyčejné trouby, ale zakoupit si můžete multifunkční mikrovlnné trouby, díky kterým uvnitř můžete grilovat, nebo dokonce péct pomocí horkého vzduchu. Poměrnou novinkou je například zdravé vaření v páře.

V základu se výrobky rozdělují na:

Bifunkční – bifunkční trouby v sobě obsahují klasické ohřívání pomocí mikrovln a také gril, díky kterému můžete opéct maso nebo cokoliv jiného s křupavou kůrkou na povrchu.

Trifunkční – trifunkční trouby mají to samé, co bifunkční, ale navíc poslouží a jako klasická horkovzdušná trouba, kterou tak čistě teoreticky vůbec nemusíte potřebovat.

Mezi další funkce patří například „ Crisp “, což je program, díky kterému je jídlo ohříváno a pečeno ze všech stran a navíc i zespodu, díky čemuž si jednoduše můžete upéct i domácí pizzu. Další vychytávkou, s jejíž pomocí můžete zmražené potraviny rozehřát až sedmkrát rychleji, se nazývá „ Jet Defrost “. Dále se u tohoto druhu spotřebiče velmi rozšiřuje možnost vaření v páře a také funkce, díky které stačí vybrat jaký druh potraviny právě chcete ohřát a mikrovlnná trouba díky této informaci a váze, kterou si sama změří, automaticky nastaví požadovaný čas a intenzitu. Tyto skvělé funkce však levné mikrovlnné trouby většinou postrádají a tak je třeba si něco připlatit.

Vyberte si nejlevnější mikrovlnku


Než nakoupíte, přečtěte si naše spotřebitelské poradny. Poraďte se, jak nakoupit mobilní telefon, jak si správně vybrat fotoaparát. Poradíme vám, jak si vybrat DVD rekordér, jak vybírat set-top box nebo jak vybrat zimní pneumatiky.

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.