Srovnání cen » Poradna » In-line brusle

POTŘEBUJETE PORADIT? Váš dotaz odešlete ve vybrané sekci:

Jak vybrat in-line kolečkové brusle

In-line brusle

Už dávno nemusíte čekat na zimu, abyste si mohli pořádně zabruslit, moderní in-line brusle jsou čím dál tím populárnější, vznikají kvalitní dráhy, kde se dá jezdit. Poradíme vám, jak si správně vybrat ty nejlepší brusle právě pro vás.


1. Jak začít vybírat kolečkové brusle

Ještě než si kolečkové brusle pořídíte, zjistěte si, kde je ve vašem okolí vhodný terén, kam budete chodit jezdit. Samozřejmě vezměte v úvahu své dosavadní zkušenosti s in-line bruslením a také aktivity, které budete chtít na bruslích provozovat.

Pak již můžete začít vybírat. Asi vás nepřekvapí, že čím více peněz za in-line brusle dáte, tím je pravděpodobnější, že nakoupíte kvalitní výrobek. Nemusí to však platit vždy, proto je dobré si před nákupem pročíst diskuse a spokojenost zákazníků s danými značkami a modely bruslí. Obecně lze říci, že okolo 3 000,- Kč seženete opravdu kvalitní a pohodlné fitness in-line brusle, na kterých bude radost jezdit. Pokročilí uživatelé, kteří již vědí, co od svých bruslí očekávají, budou pravděpodobně vybírat ve vyšší cenové hladině, ale pro začátečníky a občasné bruslaře bude investice do bruslí vyšší než 6 500,- Kč asi zbytečná..

Kromě pohodlné a lehké boty, jsou důležitou součástí bruslí optimálně velká a tvrdá kolečka s kvalitními ložisky. Kvalitu koleček rozhodně nepodceňujte, bude na ní záležet kvalita vaší jízdy. Velikost, tvrdost a typ ložisek je vyznačena na boční straně koleček.

Vyberte si nejlevnější in-line

2. Velikost koleček

Čím větší kolečka, tím vyšší rychlost. Čím menší kolečka, tím lepší ovládání. V běžných fitness bruslích většinou najdete kolečka o průměru 72 – 80 mm, což je rozumný kompromis mezi rychlostí a ovladatelností. Menší kolečka jsou vhodnější pro agresivní a trikovou jízdu, sportovní brusle mají kolečka zase velmi velká. Kolečka by měla být dobře vyměnitelná.

3. Tvrdost koleček

Tvrdost koleček v kolečkových bruslích je uváděna na stupnici od 0 – 100. Čím nižší číslo tvrdosti, tím měkčí kolečka. Měkčí kolečka jsou vhodná do nerovného terénu a pro měkčí jízdu, tvrdá kolečka pro rovné povrchy. Také platí, že měkčí kolečka se snáze opotřebují. Běžná tvrdost koleček se pohybuje kolem 78A do 82A a kolečka s různou tvrdostí lze na jedné brusli kombinovat.

4. Doplňky na kolo

Kvalitní kolečka mají tzv. „přesná ložiska“, která jsou označena písmeny ABEC a číslem. Přesnost ložisek ovlivňuje námahu, kterou budete muset při bruslení vytvořit. Důležité však je pořídit si kolečka se značkovými a přesnými ložisky.

Posledním krokem při koupi in-line bruslí by měl být výběr kvalitní helmy a chráničů. Význam helmy při sportování rozhodně nepodceňujte, může vám zachránit život!

Vyberte si nejlevnější přilbu pro in-line bruslení

Vyberte si nejlevnější chrániče pro in-line bruslení

Srovnání cen in-line bruslí


Než nakoupíte, přečtěte si naše spotřebitelské poradny. Poraďte se, jak nakoupit mobilní telefon, jak si správně vybrat fotoaparát. Poradíme vám, jak si vybrat DVD rekordér, jak vybírat set-top box nebo jak vybrat zimní pneumatiky.

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.