Srovnání cen » Poradna » Hračky na zahradu

POTŘEBUJETE PORADIT? Váš dotaz odešlete ve vybrané sekci:

Značka (vše)

Hračky na zahradu pro nejmenší

Hračky na zahradu

Dětské hračky na zahradu není třeba dlouze představovat, především pro nejmenší děti může být zahrada vybavená několika hračkami skutečným rájem, kdy při kreativní hře sbírají mnoho praktických zkušeností a na zdravém čerstvém vzduchu.


1. Hrací domečky na zahradu

Snad každý si dokáže představit soubor tradičních dětských venkovních hraček, které tvoří skluzavka, pískoviště nebo houpačka, ale mezi nejoblíbenější hračky na zahradu v současnosti patří zejména hrací domeček na zahradu. Plastový zahradní hrací dětský domeček najdete v mnoha provedeních, od úplně jednoduchých levných až třeba po modely typu vila s několika díly. Malé děti si v těchto zahradních domečcích užijí spoustu zábavy, kde si vytváří vlastní úkryt a prostor pro své činnosti. Otvírací okénka a dveře dokreslují realistický dojem a děti velmi baví s nimi manipulovat. Pro rodiče batolat a předškolních dětí lačnících po nových podnětech je nákup domečku na zahradu skutečnou výhodou.

2. Jak se vyznat v nabídce hraček

Jak již bylo řečeno, hraček na zahradu je opravdu nepřeberné množství, patří sem skluzavky, pískoviště, hrací domečky, různé prolézačky, ale třeba i různé tříkolky, nebo vodní pistole. Většina rodičů nedisponuje bezedným rozpočtem ani obrovskými pozemky, kam by se vešly všechny zmíněné hračky, a tak vybírají například pouze jednu. A zde přichází hlavní úskalí – vybrat jen jednu může být zkrátka problém.

Nejdůležitější je asi koukat na celou situaci v klidu prakticky. Vítězem klání by se měla stát hračka, která dlouho vydrží, bude dlouho bavit a nejlépe z ní děti jen tak nevyrostou. Vždy však záleží vždy na konkrétních požadavcích rodičů. Například prolézačky nepatří mezi nejlevnější hračky na zahradu, ale na druhou stranu vydrží dlouho a zábavu si na něm užije každé malé dítě. Oblíbenou zábavní dětskou atrakcí na zahradu, vhodnou i pro starší děti se v současné době staly trampolíny. Díky trampolínám mohou i starší děti trávit aktivní čas na zahradě, místo sezení u počítače a skočit si může i nejeden aktivní dospělák.

Jako další příklad mohou posloužit vodní pistole, které naopak patří mezi ty nejlevnější hračky. Jejich nevýhodou je však o dost menší výdrž a také fakt, že se jedná o sezónní hračky, které se dají prakticky používat jen během letních měsíců. Situaci také může ovlivnit právě počet dětí. Jako příklad může posloužit nějaké elektrické vozítko, o které by se děti zcela jistě čas od času hádaly. To sice nemusí být až takový problém, ale výběrem pískoviště nebo jiné hračky, kde si může hrát více dětí naráz, byste ho nemuseli vůbec řešit. Vždy tedy záleží na konkrétních požadavcích. To, co by ale žádný rodič při nákupu neměl podcenit, je bezpečnost. Dnes sice všechno dětské zboží podléhá přísné kontrole, ale opatrnosti není nikdy nazbyt.

Vyberte si hračky na zahradu výhodně


Než nakoupíte, přečtěte si naše spotřebitelské poradny. Poraďte se, jak nakoupit mobilní telefon, jak si správně vybrat fotoaparát. Poradíme vám, jak si vybrat DVD rekordér, jak vybírat set-top box nebo jak vybrat zimní pneumatiky.

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.