Srovnání cen » Poradna » GPS navigace

POTŘEBUJETE PORADIT? Váš dotaz odešlete ve vybrané sekci:

Jak vybrat GPS navigaci

GPS navigace

S nástupem a rozšířením navigací, které používají systém GPS (Global Positioning systém) to vypadá, že autoatlasy a turistické mapy mají odzvoněno. Moderní GPS navigace, které se dají snadno strčit do kapsy jsou čím dál tím oblíbenější a dovedou vás k cíli naprosto bez problémů. Poradíme vám jak se v záplavě různých typů a značek navigací vyznat a jak si vybrat tu nejvhodnější GPS navigaci právě pro vás. Jako vždy si před výběrem nové GPS navigace musíte ujasnit, zda potřebujete navigaci do auta, nebo zda chcete malou spolehlivou navigaci do terénu či navigaci na výlety na kole. Pokud budete chtít jednu víceúčelovou navigaci, připravte se, že budete muset udělat pár kompromisů. Také je dobré předem vědět, kde se budete s navigací pohybovat, to především kvůli pokrytí mapou, která bude do navigace nahrána. Pokud plánujete pohyb mimo Evropu, budete potřebovat kromě mapy Evropy další rozšíření. Příslušenství pro gps navigace tvoří nejen mapy a pouzdra, ale také kabely, dokovací sady nebo řemínky pro cyklistické navigace. Na velké popularitě v současnosti získávají kamery do auta, díky kterým můžete natáčet celou vaší cestu a mít dobré důkazní záznamy v případě autonehody. Nejoblíbenější full hd kamera do auta s gps: Goclever, Gogen nebo Benq, případně Go Pro Hero.


Výrobci GPS navigací

Pořízením značkového GPS navigace nemůžete udělat chybu. Značkoví výrobci dbají na kvalitu mapového pokrytí a dostupný zákaznický servis. Na našem trhu dominují především značky navigací TomTom, Garmin, Mio či Navigon.

Pokud často cestujete, možná přemýšlíte nad nákupem kvalitní GPS navigace, díky které se neztratíte a ušetříte tak drahocenný čas. GPS navigace se již stala běžným standardem a pořídit si ji dnes může prakticky každý. Je několik základních výrobců, kteří nabízí prvotřídní a kvalitní výrobky, se kterými se jistě neztratíte. TOM TOM navigace jsou známé a kvalitní, dostupnost map a aktualizace je prvotřídní. Nezaostává ani navigace GARMIN, která na trhu hraje také významnou roli. Jsou však i další výrobci navigací, na které by se nemělo opomínat. Za zmínku stojí např. NAVIGON, MIO či PRESTIGIO. Výběrem jednoho z nich jistě chybu neuděláte. Při výběru Vám mohou pomoci recenze.

1. Typy GPS navigací

Outdoorové a turistické GPS navigace

turistické navigace Nejlevnější turistické navigace

Malé ruční GPS navigace se hodí pro pohyb v přírodě, například pro dnes velmi populární geocaching. Jejich výhodou je především kapesní rozměr, častokrát i velmi odolná úprava, takže se nemusíte bát, že nepřežije pád na zem či přestane fungovat ve vlhku. Ruční přístroje můžeme rozdělit na dva typy. Nemapové navigace jsou lepší buzolou a ukáží vám polohu či směr pohybu a usnadní vám orientaci v terénu. Mapové ruční navigace jsou pak přístroje s větším displejem, který již ukazuje vaši polohu na digitální mapě. Outdoorové navigace mají kromě hlavní funkce, dovést vás ke zdárnému cíli, i mnoho přidaných funkcí, například měření trasy, rychlosti, času či převýšení, nebo možnost zaznamenat zajímavé objekty přímo do paměti přístroje.

GPS navigace na kolo

cyklo navigace na kolo Nejlevnější cyklistické navigace na kolo

Cyklistické GPS navigace jsou podstatě navigace ruční, nicméně mají rozšířenou paletu funkcí, které využijete především při jízdě na kole.

GPS navigace do auta

levné gps navigace GPS navigace do auta do 3000,- Kč

gps navigace do auta GPS navigace do auta do 7000,- Kč

gps navigace recenze GPS navigace do auta do 14000,- Kč

Dnes jsou již navigace do auta běžným standardem. Nejlepší navigace toho umí skutečně mnoho a dovedou Vás vždy tam, kam potřebujete. Jen je důležité vybrat to nejlepší zařízení. Pokud cestujete do více zemí, jistě oceníte mapy Evropy, kterými se může chlubit většina kvalitnějších GPS navigací. Výjimkou nejsou ani Goclever nebo navigace Tom Tom. Pokud se rozhodnete pro navigaci Garmin Lifetime, získáte doživotní aktualizace všech map. GPS souřadnice a mapy jsou již součástí většiny navigací, o to strach mít nemusíte. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, recenze na navigace a test navigace Vám může pomoci. I dnešní mobilní telefony jsou schopny kvalitně navigovat, především systém Android nabízí kvalitní uživatelské prostředí. Android navigace jsou taktéž běžně v prodeji.

Telefony s GPS navigací

Existuje mnoho modelů mobilních telefonů s integrovanou GPS navigací. Ačkoliv se často jedná jen o funkci doplňkovou, navigace do mobilu jsou oblíbenou plnohodnotnou navigací.

2. Mapy do GPS navigace

Nejdůležitější součást GPS navigace jsou kvalitní a aktuální GPS mapy. Při výběru navigace tedy dbejte na mapové pokrytí oblasti, kde se budete především pohybovat (například Česká republika nebo Západní Evropa) a dostupnost a cena aktualizací. Někteří výrobci nabízejí aktualizaci svých map zdarma, většinou ale budete muset za aktuální mapu zaplatit. Počítejte tedy s tím, že jednou či dvakrát ročně bude potřeba mapy aktualizovat.

Srovnání cen GPS navigací


Než nakoupíte, přečtěte si naše spotřebitelské poradny. Poraďte se, jak nakoupit mobilní telefon, jak si správně vybrat fotoaparát. Poradíme vám, jak si vybrat DVD rekordér, jak vybírat set-top box nebo jak vybrat zimní pneumatiky.

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.