Srovnání cen » Poradna » Domácí pekárny

POTŘEBUJETE PORADIT? Váš dotaz odešlete ve vybrané sekci:

Jak vybrat domácí pekárnu

Domácí pekárny

Domácí pekárna je skvělý vynález. Nejenže v ní snadno upečete vynikající čerstvý chleba, ale ani neušpiníte žádné nádobí. Vybrat si tu pravou ale může být celkem oříšek. V naší poradně vám poradíme, na co se při výběru vaší nové domácí pekárny zaměřit.
Pokud se rozhodnete pro domácí pekárnu, je především nutné počítat s tím, že vám v kuchyni bude zabírat relativně dost místa. Pokud víte, že máte pekárnu kam dát a nebude vám v kuchyni překážet, je dobré si rozmyslet na co především budete pekárnu používat. V domácí pekárně totiž kromě všech představitelných druhů chleba připravíte i vynikající zákusky, ale také třeba jogurt nebo džem a domácí šťávu. Pekárna může sloužit pouze na přípravu těsta pro pečivo, které pak pouze dopečete v troubě.


1. Velikost domácí pekárny

Velikost domácí pekárny není důležitá pouze proto, abyste věděli, zda-li se vám vejde do kuchyně, ale především proto, jak velké porce chleba chcete v pekárně připravit. Na našem trhu najdete domácí pekárny, které dokážou upéct chléb o hmotnosti 0,5 – 1,8 kg. Pokud tedy budete pekárnu používat například pouze na přípravu bezlepkového chleba pro jednoho člena domácnosti, pravděpodobně zvolíte pekárnu menší. Pekárna pro čtyřčlennou rodinu by měla umět upéct minimálně kilogramový pecen.

2. Programy a funkce domácích pekáren

Máte-li jasno ve velikosti pekárny, můžete si vybírat podle funkcí, které vám domácí pekárna nabídne. Je jasné, že zde jako u všech výrobků platí, že čím víc funkcí, tím bude cena vyšší. Většina pekáren disponuje funkcí odložený start, stačí do nic nasypat jen ingredience a ráno můžete mít čerstvý chléb. Pokud chcete pekárnu používat pouze na pečení, pak se zaměřte na typy programů pro přípravu různých pečících směsí, například bezlepkového chleba. Některé pekárny mají praktické dávkovací automaty a umí během pečení přidávat ingredience. Pokud budete pekárnu používat i jinak – pak bude pečících programů méně, ale získáte všestrannějšího pomocníka.

Při výběru pekárny se určitě spolehněte na doporučení lidí, kteří vámi vybranou pekárnu už používají a rozhodně vybírejte spíše pekárny renomovaných značek.

Vyberte si nejlevnější domácí pekárnu

Srovnání cen domácích pekáren


Než nakoupíte, přečtěte si naše spotřebitelské poradny. Poraďte se, jak nakoupit mobilní telefon, jak si správně vybrat fotoaparát. Poradíme vám, jak si vybrat DVD rekordér, jak vybírat set-top box nebo jak vybrat zimní pneumatiky.

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.