Srovnání cen » Poradna » Batohy

POTŘEBUJETE PORADIT? Váš dotaz odešlete ve vybrané sekci:

Značka (vše)

Jak vybrat batoh

Batohy

Batohy patří mezi věci, které není třeba nějak dlouho představovat. Jsou velice všestrannými a univerzálními pomocníky ať se vydáte kamkoliv. Díky nim můžete s sebou na cesty vzít opravdu velkou spoustu věcí a zároveň mít volné ruce. Velice se však liší batohy podle svého využití. Opravdu specifickými skupinami jsou tak například školní batohy nebo třeba turistické batohy, kterým se také říká krosny. Jedná se o zboží, které vám při šetrném zacházení může vydržet i celou řadu let. Je však třeba vsadit na kvalitní a osvědčenou značku, u které se můžete spolehnout na technologicky správnou výrobu a také na špičkové materiály, které jsou přímo uzpůsobeny specifickým podmínkám, do kterých je daný výrobek určen. Oblíbenými značkami batohů jsou batohy snowboardových značek Dakine a Burton.


1. Školní batohy

Školní batohy jsou opravdu nepostradatelné pro jakékoliv dítě, které se vydá do školy. Nabízí místo pro všechny věci, které jsou třeba a bez nich by to zkrátka nešlo. Pokud se i vy chystáte svému dítěti podobný produkt zakoupit, jako první vás čeká otázka, jestli zakoupit batoh, anebo ne. Druhou možností jsou totiž školní aktovky, které však z trhu pomalu ale jistě mizí. Je to především tím, že normální batohy jsou totiž mnohem praktičtější z toho důvodu, že jsou pohodlnější a vejde se do nich mnohem více věcí. Volba však vždy závidí především na rodiči.

2. Jak vybrat školní batoh?

Tato otázka je poměrně jednoduchá – stačí se řídit několika jednoduchými pravidly a nemůžete se splést a přesto pořídíte levně. Jedním z nejdůležitějších aspektů, který se ale často zanedbává, je anatomické provedení batohu. Ten by totiž měl mít vždy tvarovaná záda a mít pevnou konstrukci. To samé platí u dna, které by v každém případě mělo být vystužené – to z toho důvodu, že studentské batohy dostávají opravdu zabrat a výstuž opravdu dramaticky zvyšuje odolnost batohu. Dalším důležitým faktorem je věk dítěte, pro které je výrobek určen. Na prvním stupni totiž žáci mají samozřejmě o něco jiné nároky, než žáci ve vyšších ročnících. Ideální batoh by měl být lehký, měl by mít anatomicky tvarovaná záda a samozřejmě by měl poskytovat dostatek prostoru. Ten je v ideálním případě rozčleněn na několik částí a nabízí jak místo pro sešity, tak například pro svačinu ( novinkou je tepelně izolovaná kapsa na jídlo, což starostlivé maminky jistě ocení ). Dalším opravdu důležitým prvkem především pokud kupujete batohy pro malé děti, jsou pasivní bezpečnostní prvky. Jejich funkci spolehlivě zařídí reflexní pásky, různé odrazky a také zářivé barvy, které taky zaručí mnohem lepší viditelnost ve zhoršených podmínkách. Kvalitní sportovní batoh také může fungovat jako školní.

3. Tašky a batohy na notebooky

Tašky na notebook jsou samozřejmě určené především ke snadnějšímu a bezpečnějšímu přenášení vašeho elektronického přístroje. V poslední době však zákazníci stále častěji dbají také na design, který o brašně také mnoho vypovídá. Ten kdo chce mít váhu notebooku rozloženou na obou ramenech a přenášet s notebookem také další věci, dá spíš přednost batohu na notebook.

4. Jak vybrat batoh na notebook?

Ještě předtím, než vyrazíte do obchodu je opravdu důležitý jeden krok, kterým je změření přístroje. Mnoho lidí spoléhá na to, že jim při nákupu jim bude stačit rozměr displaye, který je však značně zavádějící, protože i notebooky se stejnou úhlopříčkou se mohou mezi sebou rozměrově lišit o několik centimetrů. Se změřenými údaji tak do obchodu můžete vyrazit s klidným svědomím a stačí si jen vybrat příslušný batoh. V tuto chvíli už je ten největší rozdíl především v použitém materiálu. Nejčastěji se používá klasický polyester, ale pokud hledáte něco exklusivního, můžete se porozhlédnout i po jiných materiálech, kterými může být kov, kůže, nylon a dokonce i neopren. Tyto materiály jsou o něco dražší a jsou určené především pro náročnější zákazníky. Vždy se můžete ale spolehnout, že i kvalitní polyesterový batoh na notebook skvěle poslouží svému účelu.

Další otázkou je vnitřní uspořádání prostoru. Ten může být velmi omezený v podstatě pouze na notebook, ale na druhou stranu mohou batohy na notebook nabídnout i velmi mnoho prostoru na další věci – přinejmenším příslušenství k počítači, které je dobré mít vždy při ruce. Uschovat však můžete i různé dokumenty, propisky a mnoho dalšího.

5. Turistické batohy

Pokud i vy patříte mezi příznivce vycházek a turistiky, určitě sami uznáte, že turistický sportovní batoh je jedna z nejdůležitějších věcí, kterou si sebou berete. V této oblasti se nezřídka kdy stává, že zátěž, kterou s sebou budete muset vzít, je opravdu velká. K tomu, abyste při chůzi netrpěli a abyste cestu co nejlépe zvládli, jsou třeba opravdu kvalitní krosny, díky kterým se vše stane jednodušší. Je však třeba vsadit na opravdu kvalitní výrobce, který použije nejen skvělé a odolné materiály, ale také vlastní zádové systémy, které tvoří opravdu velké procento úspěchu.

6. Jak vybrat turistický batoh?

Turistické batohy v žádném případě nepatří mezi spotřební zboží. Mohou vydržet opravdu dlouhá léta – k tomu je ale třeba dobré zacházení a hlavně kvalitní výrobek od prověřeného výrobce. Jedním z hlavních kritérií při výběru bude objem, který se udává v litrech. Krosny střední velikosti mají objem kolem šedesáti litrů. Záleží však na zákazníkovy, jaký objem nakonec zvolí.

Dalším aspektem bude materiál a zádový systém. Co se týče materiálu, tak výrobci přichází neustále s novými druhy, které jsou většinou odolnější a tak vydrží déle i v extrémnějších podmínkách. Zádové systémy jsou pro turistické batohy snad nejdůležitější věcí. Měly by být plně nastavitelné tak, aby se přizpůsobili komukoliv, kdo si batoh vezme na záda, a také by měli rozdělit zátěž rovnoměrně mezi popruhy a bederní pás, který u tohoto druhu batohů často najdete.

Vyberte si nejlevnější batohy


Než nakoupíte, přečtěte si naše spotřebitelské poradny. Poraďte se, jak nakoupit mobilní telefon, jak si správně vybrat fotoaparát. Poradíme vám, jak si vybrat DVD rekordér, jak vybírat set-top box nebo jak vybrat zimní pneumatiky.

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.