Srovnání cen » Poradna » 3D televize

POTŘEBUJETE PORADIT? Váš dotaz odešlete ve vybrané sekci:

Kategorie

Jak vybrat 3D televizi

3D televize

3D technologie, které jsou schopné nám zprostředkovat trojrozměrný plastický obraz jako ve skutečnosti, jsou nejnovějším hitem. Sotva jsme si na ně zvykli v kině, přichází i k nám domů, prostřednictvím nejnovějších televizorů, které jsou schopné trojrozměrný obraz zpracovat. 3d televize jsou na trhu stále častěji, i když je jen několik výrobců. 3D televize mají skvělou perspektivní budoucnost, možná ji časem bude mít každé domácnost. V následující poradně se soustředíme na výhody a úskalí 3D obrazu a poradíme při výběru konkrétní 3D televize. Pokud si chcete sledování filmů skutečně vychutnat, nákupem 3d televize se Váš sen může snadno splnit. Sledování filmů dostane zcela jinou dimenzi, sledování bude skutečným zážitkem. V dnešní době existují v podstavě dvě konkurenční firmy, které se výrobou 3d televize zabývají. Jsou to LG a Samsung, které nabízí vskutku prvotřídní přístroje.


Výrobci 3D televizorů

Dnešní technologie je na takové úrovni, že dokáže vytvořit i 3D obraz. 3d-tv nejsou v dnešních domácnostech příliš rozšířené, o to může být vlastnictví takového přístroje lákavější. V dnešní době existují v podstatě jen dva výrobci, kteří se zabývají plnohodnotnou výrobou 3d-tv. Jsou to Samsung a LG, jejichž přístroje mají podobné recenze a trpí podobnými výhodami i neduhy. Je tedy na Vás, které firmě dáte přednost.

1. Jak vzniká 3D obraz

Je to celkem jednoduché. Lidský mozek vnímá prostor spojením dvou obrazů, které získá prostřednictvím našich dvou očí. Proto i obraz, který má být zobrazen v televizi prostorově, musí být natočen dvakrát – dvěma objektivy (kamerami), které jsou od sebe vzdálené přibližně jako naše oči. Moderní technologie v 3D televizních přístrojích pak oba obrazy zpracuje tak, že obraz vidíme plasticky.

2. Co čekat od obrazu ve 3D TV

Všichni, kdo se vypravili na 3D verzi nějakého filmu (např. Avatara nebo nejnovější zpracování Alenky v říši divů), nebo měli možnost sledovat 3D sportovní televizní přenos, jistě potvrdí, že zážitek je od běžného obrazu opravdu výrazně bližší realitě. Na druhou stranu sledování 3D televizního obrazu může unavovat oči a při spatném sestavení obrazu způsobit i bolení hlavy. Další nevýhodou této nové technologie může být i nedostatečná programová nabídka. Je však otázkou času, kdy se 3D pořady budou v televizi běžně objevovat, navíc některé modely 3D televizí jsou schopné vytvořit 3D iluzi i z obrazu vysílaného pouze ve 2D.

3. Na co se při výběru 3D TV připravit

3D televize jsou poměrně velmi rozměrné přístroje, připravte se tedy na to, že nejmenší modely začínají na úhlopříčce 21“ (cca 54 cm). Aby byl zážitek ze 3D dokonalý, je potřeba sedět v dostatečné vzdálenosti od televizoru. Při výběru televize tedy dobře zvažte, zda pokoj, kam chcete 3D televizi umístit je dostatečně prostorný pro pohodlné sledování 3D TV. Platí tu přímá úměra, že čím větší televize, tím dále od ní budete muset sedět.

4. Budete potřebovat speciální 3D brýle

Abyste si mohli vychutnat plastický obraz, budete potřebovat brýle, které každému oku nabídnou ten správný úhel pohledu. Některé modely jsou nabízeny i s brýlemi, k některým televizím si budete brýle muset dokoupit. Při výběru 3D brýlí se ujistěte, že jsou schopny komunikovat právě s vaším modelem 3D TV.

3D-ready TV

Takto označená televize je vybavena speciálním infračerveným vysílačem, který je schopen vyslat signál do vašich brýlí.

3D-capable TV

Televize s tímto označením je schopná přijímat televizní signál pro zpracování 3D obrazu, ale je nutné k ní připojit vysílač, který bude spolupracovat s vašimi 3D brýlemi.

LCD, LED nebo plazmová obrazovka

Jakou technologii obrazovky při výběru 3D televize zvolíte bude především na vás a vašich finančních možnostech. Stejně jako u běžných televizorů platí, že modernější technologie bude dražší.

3D TV je technologie, která se na trhu teprve zabydluje, proto se s výběrem toho správného přístroje neunáhlete. Doporučujeme zajít do kamenného obchodu, kde mají testovací místnost a vybrané modely televizí si předem vyzkoušet a najít přesně to, co vám bude vyhovovat.

Srovnání cen 3D TV


Než nakoupíte, přečtěte si naše spotřebitelské poradny. Poraďte se, jak nakoupit mobilní telefon, jak si správně vybrat fotoaparát. Poradíme vám, jak si vybrat DVD rekordér, jak vybírat set-top box nebo jak vybrat zimní pneumatiky.

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.