Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Poklady Pekingu

Knihy naučná literatura

Poklady Pekingu

Hodnocení: 1x
  • 4

Výpravná publikace Poklady Pekingu nabízí podrobné informace o dramatických dějinách města a prostřednictvím množství unikátních fotografií zachycuje také významné památky pekingské minulosti. Historické pamětihodnosti propůjčují Pekingu nepopsatelnou atmosféru a přitažlivost, neboť odrážejí kulturu a dějiny ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Poklady Pekingu
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Poklady Pekingu koupíte i tady

Specifikace Poklady Pekingu

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 714 Kč

Výpravná publikace Poklady Pekingu nabízí podrobné informace o dramatických dějinách města a prostřednictvím množství unikátních fotografií zachycuje také významné památky pekingské minulosti. Histor ... a dál?

Produkt Poklady Pekingu

Poklady Pekingu - parametry

Název produktu: Poklady Pekingu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 714 Kč
Maximální cena: 939 Kč
Ušetríte až: 225 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Výpravná publikace Poklady Pekingu nabízí podrobné informace o dramatických dějinách města a prostřednictvím množství unikátních fotografií zachycuje také významné památky pekingské minulosti. Historické pamětihodnosti propůjčují Pekingu nepopsatelnou atmosféru a přitažlivost, neboť odrážejí kulturu a dějiny starobylé civilizace, která zanechala v dějinách lidstva nesmazatelný otisk. Mezi naprosto jedinečné příklady zdejšího kulturního dědictví se řadí především Zakázané město, považované obecně za jeden z nejpůsobivějších architektonických celků na světě – je to komplex tisíců síní a místností, uspořádaných podle přesného geometrického plánu. Kromě mistrovských děl císařského sídelního stavitelství byla však po celém městě v nedávné době restaurována řada náboženských staveb – konfuciánských, buddhistických i taoistických – i dalších dokladů slavné minulosti, které zdůrazňují význam Pekingu jako kulturního centra. Tato kniha je neocenitelným zdrojem potěšení a informací pro každého, kdo má zájem o čínskou civilizaci, i užitečným kulturním průvodcem pro ty, kdo by chtěli toto starobylé město navštívit. Oblast, v níž leží město Peking, byla osídlena o nejstarších dob. Od počátků čínské civilizace mělo toto místo úlohu nárazníku – hraničního města mezi světem bohatých úrodných plání čínských nížin a drsnou krajinou severních stepí. Poprvé se stalo hlavním městem Číny ve 13. století za vlády Mongolů. Neocenitelným svědectvím o tehdejším Pekingu je zpráva cestovatele Marka Pola, který město tehdy navštívil. Od té doby si Peking udržel své postavení hlavního města Číny již natrvalo, kromě dvou krátkých období – rané dynastie Ming (vládla Číně od 14. do 17. století) a intermezza na počátku 20. století, kdy Číně vládla Národní strana (Kuomintang). Tak Peking po sedm století budoval svou pozici mocenského a kulturního střediska země, ale zároveň přitom nikdy neztratil charakter pohraniční pevnosti, vystavené všem vlivům – přírodním i kulturním – ze Střední Asie. Výpravná publikace Poklady Pekingu nabízí podrobné informace o dramatických dějinách města a prostřednictvím množství unikátních fotografií zachycuje také významné památky pekingské minulosti. Publikace: Poklady Pekingu - Sabattini Mario;Celli Nicoletta. Peking, který je politickým a kulturním centrem Číny již sedm

století, je místo plné dramatických kontrastů. Mnohé z památek,

které se nacházejí přímo v Pekingu či v jeho okolí, jako je

Zakázané město, Chrám nebes, Letní palác, hrobky dynastie Ming či

Velká zeď, jsou součástí kulturní paměti celého světa. Jedinečné

pamětihodnosti hlavního města velké čínské říše poutají pozornost a

naplňují své okolí působivou i tajuplnou atmosférou. Publikace: Poklady Pekingu - Sabattini Mario;Celli Nicoletta.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.