Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Pierre Lemaitre: Na shledanou tam nahoře

Próza - beletrie

Pierre Lemaitre: Na shledanou tam nahoře

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Píše se 2. listopad 1918, do konce války zbývá pár dnů. Zchudlý šlechtic, poručík Henri d´Aulnay-Pradelle, který je však mimořádně ambiciózní a kvůli uznání či povýšení ochotný jít i přes mrtvoly, žene svoji jednotku na nesmyslnou zteč kóty 311. Tato událost nerozlučitelně spojí i dva vojíny, Alberta ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Jaké má kniha
Na shledanou tam nahoře
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pierre Lemaitre: Na shledanou tam nahoře koupíte i tady

Specifikace Pierre Lemaitre: Na shledanou tam nahoře

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 274 Kč

Píše se 2. listopad 1918, do konce války zbývá pár dnů. Zchudlý šlechtic, poručík Henri d´Aulnay-Pradelle, který je však mimořádně ambiciózní a kvůli uznání či povýšení ochotný jít i přes mrtvoly, žene svoji jednotku na nesmyslnou zteč kóty 311. ... a dál?

Produkt Pierre Lemaitre: Na shledanou tam nahoře

Pierre Lemaitre: Na shledanou tam nahoře - parametry

Název produktu: Pierre Lemaitre: Na shledanou tam nahoře
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 274 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 125 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Píše se 2. listopad 1918, do konce války zbývá pár dnů. Zchudlý šlechtic, poručík Henri d´Aulnay-Pradelle, který je však mimořádně ambiciózní a kvůli uznání či povýšení ochotný jít i přes mrtvoly, žene svoji jednotku na nesmyslnou zteč kóty 311. Tato událost nerozlučitelně spojí i dva vojíny, Alberta Maillarda a Édouarda Péricourta. Jejich osudy sledujeme i po skončení války, stejně jako lukrativní zakázky firem, které se rozhodly vydělávat na smrti… Osud způsobí, že se Édouard s nenáviděným poručíkem ještě jednou setká. Roku 2013

získal autor za román prestižní Goncourtovu cenu. Ukázka z textu Není pravda, že během umírání se nám v mžiku prožene hlavou celý život. Ale jednotlivé obrázky, to ano. Ty hodně staré. Přísahal by, že otec, jehož obličej teď tak zřetelně vidí, je tu s ním, tady, pod zemí. Bezpochyby proto, že pod zemí se sejdou. Vidí ho mladého, je mu tolik co teď jemu. Třicet let a nějaké drobné, samozřejmě, o drobné jde především. Má na sobě uniformu z galerie, navoskovaný knír, neusmívá se, jako na fotografii z příborníku. Albertovi dochází vzduch. Bolí ho plíce, začíná sebou škubat. Chtěl by

přemýšlet. Nejde to, zmatek získal navrch, příšerný strach ze smrti mu prostupuje vnitřnostmi. Slzy tečou, už je nedokáže zadržet. Paní Maillardová na něj káravě hledí, ten Albert, rozhodně si sám nikdy neporadí, spadnout do díry, no prosím vás, umřít, když konec války je na spadnutí, no tak dejme tomu, je to trochu hloupé, ale dalo by se to ještě pochopit, ovšem nechat se pohřbít za živa? To je celý on, Albert nikdy není jako ostatní, vždycky pozadu. Jenomže kdyby nezahynul ve válce, co by s tím chlapcem bylo dál? Nakonec se paní Maillardová na Alberta usmála. Takhle budeme mít v rodině aspoň hrdinu, to taky není k zahození.

Albertův obličej už skoro zmodral, ve spáncích mu buší neuvěřitelným tempem, vypadá to, že mu vybuchnou všechny žíly v těle. Volá Cécile, chtěl by zase být mezi jejími stehny, stisknutý, že už by z toho dál nemohl, ale Céciliny rysy se mu nevybavují, jako by byla moc daleko na to, aby za ním přišla, to ho bolí nejvíc, že ji v tomhle okamžiku nevidí, že tu není s ním. Zbylo jenom její jméno, Cécile, ve světě, kam se propadá, nejsou těla, jenom jména. Na kolenou by ji prosil, ze smrti má příšernou hrůzu. Je to zbytečné, zemře sám, bez ní. Tak tedy na shledanou, na shledanou tam nahoře, moje Cécile, za dlouho.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.