Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Pierre Bourdieu: Sociologické hledání sebe sama

Knihy

Pierre Bourdieu: Sociologické hledání sebe sama

Hodnocení: 1x
  • 4

Kanadsko-francouzská kultura prošla v posledním půlstoletí pozoruhodným, bouřlivým vývojem snad ve všech oblastech: malířství, architektuře, filmu, divadle. Platí to i o literatuře, zejména od 60. let 20. století, pro něž se v historiografii ujalo označení „klidná revoluce“. Svébytnost kanadského Quebeku se prosadila ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Sociologické hledání se..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pierre Bourdieu: Sociologické hledání sebe sama koupíte i tady

Specifikace Pierre Bourdieu: Sociologické hledání sebe sama

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 213 Kč

Významný francouzský sociolog se v podnětné knize esejů věnuje zkoumání skutečností a osobností, které byly zdrojem pro jeho sociologickou tvorbu a výzkumnou práci. Nabízí nejobjektivnější pohled na n ... a dál?

Produkt Pierre Bourdieu: Sociologické hledání sebe sama

Pierre Bourdieu: Sociologické hledání sebe sama - parametry

Název produktu: Pierre Bourdieu: Sociologické hledání sebe sama
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 213 Kč
Maximální cena: 315 Kč
Ušetríte až: 102 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kanadsko-francouzská kultura prošla v posledním půlstoletí pozoruhodným, bouřlivým vývojem snad ve všech oblastech: malířství, architektuře, filmu, divadle. Platí to i o literatuře, zejména od 60. let 20. století, pro něž se v historiografii ujalo označení „klidná revoluce“. Svébytnost kanadského Quebeku se prosadila nejen v bezprostředním severoamerickém prostředí, ale pronikla i do kulturního povědomí Francie a Evropy. Současná síla a podnětnost Quebeku se projevuje i tím, že si jej dnes za svou literární vlast zvolila řada autorů nekanadského původu: např. Brazilec Kokis, Haiťan Laferriere, Číňanka Chenová, Iráčan Kattan. Někteří autoři starší generace — Hébertová, Royová, Bessette, Blaisová, Poulin, Thériault... byli již do češtiny přeloženi. Je to však jen zlomek toho, co moderní quebecká literatura nabízí. Toto prázdné místo se pokouší částečně zaplnit Antologie současného quebeckého románu. Sestavili ji profesorka Quebecké univerzity v Montrealu Eva Le Grand a vydavatel montrealského nakladatelství XYZ Gaëtan Lévesque. Výbor představuje incipity románů jedenácti tvůrců posledních dvou desetiletí. Autoři výboru se snažili postihnout jednotlivé proudy postmoderní rozmanitosti: dějovost příběhových seriálů (Yves Beauchemin), kombinaci seriálovosti s rodinnou ságou (Victor-Lévy Beaulieu), propojení rodinné ságy s mýtem (Noël Audet), mytologický román (Aude) — i v kombinaci s erotikou (Yolande Villemairová), hledání vlastní identity v konfrontaci s kulturní či etnickou jinakostí (Louise Dupréová, Louis Hamelin). Fikce a psychologie postavy se prolínají s životní tíží (Michel Tremblay), potýkají se s fragmentárností sebe sama (Monique Proulxová), jež je krutou daní moderní době (Sergio Kokis). Uchopení sebe sama, reality i příběhu se zrcadlí v mnohoznačnosti a postmoderní proměnlivosti narativních postupů (Nicole Brossardová). Všechna díla Antologie by si zasloužila integrální překlad. Přesto i krátký vhled, jejž nabízí, dovoluje postihnout onu přínosnou jinakost, jíž se současná quebecká literatura vyznačuje. Publikace: Sociologické hledání sebe sama - Pierre Bourdieu. Významný francouzský sociolog se v podnětné knize esejů věnuje

zkoumání skutečností a osobností, které byly zdrojem pro jeho

sociologickou tvorbu a výzkumnou práci. Nabízí nejobjektivnější

pohled na nejsubjektivnější otázky svého odborného i soukromého

života. Vymezuje se vůči předchůdcům a současníkům, vysvětluje své

vědecké postoje i jejich kořeny. Věří, že i tím dokáže uniknout

redukované interpretaci svých děl a umožní čtenářům poznat ve svých

zkušenostech, otázkách, obtížích i otázky jejich a vyvodit z té

realistické identifikace prostředky, které jim umožní "trochu lépe

žít a dělat to, co žijí a dělají". Publikace: Sociologické hledání sebe sama - Pierre Bourdieu. Studie Pierra Bourieua publikované prakticky po celou druhou polovinu 20. století patří v sociologické literatuře k těm nejobtížněji uchopitelným. Důvod je jednoduchý. Pierre Bourdieu se neztotožnil s žádným z v


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.