Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Philippe Pozzo Borgo: Druhý dech

Próza - beletrie

Philippe Pozzo Borgo: Druhý dech

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Philippe Pozzo di Borgo, Druhý dech napsal Philippe Pozzo di Borgo jako autobiografický román, na jehož motivy vznikl známý film Nedotknutelní . Philippe Pozzo di Borgho byl bohatý, úspěšný a spokojený. Jeho životu nechybělo vůbec nic. Dědic dvou mocných francouzských rodin, manžel, otec a výborný obchodník s ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Druhý dech
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Philippe Pozzo Borgo: Druhý dech koupíte i tady

Specifikace Philippe Pozzo Borgo: Druhý dech

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 159 Kč

Vyprávění člověka odkázaného na invalidní vozík, které se stalo předlohou filmového hitu Nedotknutelní. Philippe Pozzo di Borgo pracoval jako zástupce ředitele vinařských závodů Champagne Pommery, dr ... a dál?

Produkt Philippe Pozzo Borgo: Druhý dech

Philippe Pozzo Borgo: Druhý dech - parametry

Název produktu: Philippe Pozzo Borgo: Druhý dech
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 159 Kč
Maximální cena: 298 Kč
Ušetríte až: 139 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Philippe Pozzo di Borgo, Druhý dech napsal Philippe Pozzo di Borgo jako autobiografický román, na jehož motivy vznikl známý film Nedotknutelní . Philippe Pozzo di Borgho byl bohatý, úspěšný a spokojený. Jeho životu nechybělo vůbec nic. Dědic dvou mocných francouzských rodin, manžel, otec a výborný obchodník s šampaňským. Život jako prostorná dálnice, která vede rovnou k cíli. Pak snad chvíle nepozornosti, nehoda při paraglidu a z dálnice je náhle úzká klikatá ulička s cílem v nedohlednu. Budoucnost, to je teď nemocnice, operace, rehabilitace a nakonec výsledek, který by leckomu psychicky definitivně zlomil vaz: invalidní vozík. Dokáže Philippe popadnou druhý dech ? Jak zvládnout ve čtyřiceti dvou letech odsouzení na doživotí na kolečkovém křesle? Doživotně je odkázaný na pomoc druhých a díky celkovému ochrnutí také zcela vyloučen ze společenského života. Útěchu představují jeho dvě děti a milovaná žena, ale i ta umírá a Philipe zůstává sám s dětmi. Ze svého vozíku diktuje postřehy, myšlenky, touhy. Přemýšlí o životě a o tom, co snad někde je po životě. Pouští uzdu fantazii a v duchu se toulá po svém paláci, korsických horách, jež ho obklopují, sluncem prozářeném kraji, kde vyrůstali jeho předci. Vypráví svůj příběh plný bolesti i naděje. Příběh, jemuž dal název Druhý dech . Naštěstí má někoho, kdo ho povzbudí, poradí, pomůže. Přistěhovalec Abdel ho po deset let doslova udržuje při životě a pomáhá vyrovnávat jeho dramatické zvraty, pocity beznaděje a bolesti, jež tak trochu připomínají jízdu na horské dráze. Druh sortimentu : Kniha, Druhý dech, Jazyk : Čeština, Počet stran : 240 Druhý dech - di Borgo Philippe Pozzo. Vyprávění člověka odkázaného na invalidní vozík, které se stalo předlohou filmového hitu Nedotknutelní. Philippe Pozzo di Borgo pracoval jako zástupce ředitele vinařských závodů Champagne Pommery, druhého největšího výrobce a prodejce šampaňského na světě. V roce 1993 se mu při letu na padákovém kluzáku stal úraz s následkem závažného poranění páteře, jež mu způsobilo celkové ochrnutí. Tehdy mu bylo dvaačtyřicet let. Zámožný dědic dvou významných francouzských rodin je po nehodě zcela vyloučen ze společenského života. Později ho stihne další rána – úmrtí milované ženy, po němž zůstává sám na výchovu dvou dětí. Z invalidního vozíku diktuje své vzpomínky a touhy, představy o světě i o tom, co je po životě. Nechává svou duši bloumat v klidném útočišti svého soukromého paláce nebo uprostřed nádhery korsických hor v kraji svých předků a oddává se vyprávění prosycenému bolestí a opojnou nadějí. Celých deset let ho při životě, který střídáním dramatických momentů a groteskních situací občas připomíná horskou dráhu, udržuje přistěhovalec Abdel, jeho anděl a „ďábel strážný“ v jedné osobě. Tato část autorova života inspirovala scénář filmu Nedotknutelní.   Trailer k filmu Nedoknutelní (2011): Druhý dech - di Borgo Philippe Pozzo od nakladatelství v kategorii za s


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.