Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Philipp Vandenberg: Sixtinské spiknutí

Knihy

Philipp Vandenberg: Sixtinské spiknutí

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Sixtinské spiknutí - Philipp Vandenberg. Při restaurování Michelangelových světoznámých fresek v Sixtinské kapli ve Vatikánu je objeven záhadný nápis. Nález vzbudí pozornost především církevních hodnostářů, kteří se snaží mysteriózní rébus vyluštit. Od toho okamžiku stíhá jedna záhada druhou. Kdokoli se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Sixtinské spiknutí
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Philipp Vandenberg: Sixtinské spiknutí koupíte i tady

Specifikace Philipp Vandenberg: Sixtinské spiknutí

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 207 Kč

Při restaurování Michelangelových světoznámých fresek v Sixtinské kapli ve Vatikánu je objeven záhadný nápis. Nález vzbudí pozornost především církevních hodnostářů, kteří se snaží mysteriózní rébus ... a dál?

Produkt Philipp Vandenberg: Sixtinské spiknutí

Philipp Vandenberg: Sixtinské spiknutí - parametry

Název produktu: Philipp Vandenberg: Sixtinské spiknutí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 207 Kč
Maximální cena: 259 Kč
Ušetríte až: 52 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Sixtinské spiknutí - Philipp Vandenberg. Při restaurování Michelangelových světoznámých fresek v Sixtinské kapli ve Vatikánu je objeven záhadný nápis. Nález vzbudí pozornost především církevních hodnostářů, kteří se snaží mysteriózní rébus vyluštit. Od toho okamžiku stíhá jedna záhada druhou. Kdokoli se přiblíží k řešení, zemře, aniž svůj poznatek stačí předat dál. Chtěl se snad Michelangelo krátkým nápisem ABULAFIA pomstít svým vatikánským chlebodárcům? Podle interpretace jednoho starého mnicha ukrývají záhadná písmena odkaz na středověkého mystika, jenž vyvrací existenci jednoho ze základních dogmat křesťanské víry – zázrak Kristova zmrtvýchvstání. Zveřejnění obsahu nápisu by tedy mohlo vážně ohrozit autoritu církve…Ukázka z textu„Vy si tedy vážně myslíte,“ kardinál státní tajemník se zatvářil rozhořčeně, „že muž, který je čtyři sta let mrtvý a s nímž – to budiž přiznáno – nejvyšší místa nejednala právě laskavě, by mohl nějakými písmeny na freskách ohrozit svatou Matku církev?“ Jellinek se posadil. „Za prvé se při našem problému nejedná o nějaké obyčejné fresky, bratře v Kristu, ale o fresky Sixtiny. Za druhé tento Michelangelo Buonarroti sice zemřel, ale není mrtvý; v paměti lidí je živější, než byl za svého života, a za třetí si myslím, že ve své nenávisti vůči papeži a naší Matce církvi použil všech prostředků, které měl člověk jako on k dispozici. Říkám to po zevrubných studiích.“ Publikace: Sixtinské spiknutí - Philipp Vandenberg.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.