Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Petra Trnková: Podle přírody!

Knihy naučná literatura

Petra Trnková: Podle přírody!

Hodnocení: 1x
  • 4

Podle přírody! – Fotografie a umění v 19. století - Petra Trnková. Kniha českému čtenáři vůbec poprvé odkrývá mimořádně pozoruhodnou oblast historie naší vizuální kultury, a to prostřednictvím děl ze zdejších sbírek, zasazených do evropského kontextu. Vztah umění a fotografie se v 19. století formoval především ve ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Podle přírody!
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petra Trnková: Podle přírody! koupíte i tady

Specifikace Petra Trnková: Podle přírody!

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 204 Kč

Kniha českému čtenáři vůbec poprvé odkrývá mimořádně pozoruhodnou oblast historie naší vizuální kultury, a to prostřednictvím děl ze zdejších sbírek, zasazených do evropského kontextu. Vztah umění a ... a dál?

Produkt Petra Trnková: Podle přírody!

Petra Trnková: Podle přírody! - parametry

Název produktu: Petra Trnková: Podle přírody!
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 204 Kč
Maximální cena: 266 Kč
Ušetríte až: 62 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Podle přírody! – Fotografie a umění v 19. století - Petra Trnková. Kniha českému čtenáři vůbec poprvé odkrývá mimořádně pozoruhodnou oblast historie naší vizuální kultury, a to prostřednictvím děl ze zdejších sbírek, zasazených do evropského kontextu. Vztah umění a fotografie se v 19. století formoval především ve třech rovinách. V první řadě to byly umělecké ambice fotografů, s nimiž se setkáváme již od samého počátku. Zároveň zde existovala nutkavá potřeba umělců – zástupců tradičních výtvarných oborů – vyrovnat se s novým typem obrazu, ať už byl symbolem nebezpečí, nebo naopak příjemného usnadnění klasických výtvarných postupů. A konečně, ke slovu se záhy dostali i teoretici a historici, v jejichž společnosti se umělci a fotografové potkávali a kteří byli oběma skupinám silnou oporou. Tyto tři úhly pohledu – pohled umělce, fotografa a teoretika – také tvoří základní osnovu knihy: umění vytvářené za pomoci fotografie, fotografie koncipovaná jakožto umění a konečně fotografie coby prostředek záznamu a zkoumání artefaktu. Nejenže nelze tato tři témata oddělit, ale jako celek nás dokonce vybízejí vracet se k tématu dnes již všudypřítomného vztahu umění a fotografie a všímat si jeho neustálých proměn. Podle přírody! – Fotografie a umění v 19. století - Petra Trnková od nakladatelství Barrister & Principal v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Kniha je první publikací, která se u nás zabývá podrobněji vztahem fotografie a výtvarného umění (zvl. malbou a grafikou) v 19. století. Seznamuje čtenáře s nesmírně pozoruhodným a nepříliš prozkoumaným tématem z pomezí historie umění, fotografie a vizuální kultury. Vztah fotografie a umění byl vždy vzájemný, proměnlivý, mnohdy kontroverzní, a tudíž i hojně diskutovaný. Úvodní kapitola přibližuje některé z těchto diskusí a teoretických prací, které se vztahem umění a fotografie v minulosti zabývaly. Další kapitoly jsou věnovány třem klíčovým tématům, která odrážejí i pohledy tří hlavních aktérů – umělce, fotografa a historika umění, v jehož práci fotografie postupně zaujala prominentní postavení. Po celé 19. století se práce všech tří prolínala a vzájemně ovlivňovala. Výsledkem tohoto procesu byly nejen umělecké ambice fotografů, ale i početné fotografické edice uměleckých předloh či stylové preference historiků a teoretiků umění. Součástí knihy je bohatá obrazová příloha s ukázkami fotografií, maleb a grafik z mnoha zdejších sbírek. Většina reprodukovaných děl u nás byla publikována vůbec poprvé na výstavě L’étude d’apres nature / Fotografie a umění v 19. století, která se uskutečnila na jaře roku 2011 v Moravské galerii v Brně a na jejímž základě kniha posléze vznikla


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.