MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Petra Soukupová: Pod sněhem

Próza - beletrie

Petra Soukupová: Pod sněhem

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788074914935

Pod sněhem - Petra Soukupová. Petra Soukupová znovu dokazuje, že je právem považována za jednu z nejvýraznějších autorek současné české literatury. Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu narozenin svého otce. Blanka se dvěma ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 2.15239

Jaké má kniha
Pod sněhem
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Petra Soukupová: Pod sněhem

Čerstvá hodnocení Petra Soukupová: Pod sněhem

  • 3

Vlasta87, 27. listopadu 2015

Ze začátku hodně rozpačité, až jsem uvažovala o odložení, pak se to vcelku dalo, ale pořád se tam řešily spíš ty nedůležité věci a problémy (Cola v McDonaldu, mokré boty...) než aby se spisovatelka pustila více do jejich vztahů a podstatnějších problémů (nevěra, nepřítomnost partnera, výchova dětí...).


Specifikace Petra Soukupová: Pod sněhem

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 276 Kč

Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí na cestu k rodičům na oslavu narozenin svého otce. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a tabletem, Kristýna s kocovinou. V jednom autě se však s ni .. ... a dál?

Produkt Petra Soukupová: Pod sněhem

Petra Soukupová: Pod sněhem - parametry

Název produktu: Petra Soukupová: Pod sněhem
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 276 Kč
Maximální cena: 329 Kč
Ušetríte až: 53 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pod sněhem - Petra Soukupová. Petra Soukupová znovu dokazuje, že je právem považována za jednu z nejvýraznějších autorek současné české literatury. Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu narozenin svého otce. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a tabletem, Kristýna s kocovinou. V jednom autě se však spolu s nimi ocitají i jejich životní příběhy, vzpomínky na dětství, nenaplněné sny a frustrace a sedmimístné Volvo XC se tak už po několika kilometrech jízdy mění v napěchovaný papiňák, který každou chvíli hrozí výbuchem. A to ještě žádná ze sester netuší, že další drama je čeká v domě rodičů. V rodinných vztazích a na první pohled obyčejných událostech dokáže Soukupová zachytit otisky spletitých osudů, dávných zážitků a frustrací s takovou bravurou, že před čtenářem vyvstávají jako jedinečná životní dramata. Autorčin typický způsob vyprávění s předstíranou ledabylostí a neokázale podtrhuje autenticitu příběhu a vtahuje do něj čtenáře natolik, že se sám stává jedním z pasažérů auta jedoucího na rodinnou oslavu. Pod sněhem - Petra Soukupová od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu otcových narozenin. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a ipadem, Kristýna s kocovinou. V plném autě se však spolu s nimi ocitají i jejich životní příběhy, vzpomínky na dětství, nenaplněné sny a frustrace, a atmosféra tak už po několika kilometrech jízdy houstne. A to ještě žádná ze sester netuší, že další nepříjemnosti je čekají v domě rodičů.V rodinných vztazích a na první pohled obyčejných událostech dokáže Soukupová zachytit otisky spletitých osudů s takovou bravurou, že před čtenářem vyvstávají jako jedinečná životní dramata. Autorčin typický způsob vyprávění s přirozenou lehkostí podtrhuje autenticitu příběhu a vtahuje do něj čtenáře natolik, že se sám stávám jedním z pasažérů auta jedoucího zimní krajinou.

Petra Soukupová (nar. 1982) vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Její první kniha K moři (2007), získala Cenu Jiřího Ortena, triptych povídek Zmizet (2009) obdržel hlavní cenu Magnesia Litera — Kniha roku (2010). V roce 2011 vyšel její román Marta v roce vetřelce, v roce 2014 vydala první dětskou knihu Bertík a čmuchadlo. Pracuje jako dramaturgyně seriálu Ulice.


Recenze Petra Soukupová: Pod sněhem

Vlasta87, 27. listopadu 2015Ze začátku hodně rozpačité, až jsem uvažovala o odložení, pak se to vcelku dalo, ale pořád se tam řešily spíš ty nedůležité věci a problémy (Cola v McDonaldu, mokré boty...) než aby se spisovatelka pustila více do jejich vztahů a podstatnějších problémů (nevěra, nepřítomnost partnera, výchova dětí...).

Zobrazit celou recenzi
Hodnocení:
  • 3
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Petra Soukupová: Pod sněhem

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.