Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Petra Soukupová: Pod sněhem

Próza - beletrie

Petra Soukupová: Pod sněhem

Hodnocení: 1x
  • 4

Pod sněhem - Petra Soukupová. Petra Soukupová znovu dokazuje, že je právem považována za jednu z nejvýraznějších autorek současné české literatury. Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu narozenin svého otce. Blanka se dvěma ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petra Soukupová: Pod sněhem koupíte i tady

Čerstvá hodnocení Petra Soukupová: Pod sněhem

  • 3

Vlasta87, 27. listopadu 2015

Ze začátku hodně rozpačité, až jsem uvažovala o odložení, pak se to vcelku dalo, ale pořád se tam řešily spíš ty nedůležité věci a problémy (Cola v McDonaldu, mokré boty...) než aby se spisovatelka pustila více do jejich vztahů a podstatnějších problémů (nevěra, nepřítomnost partnera, výchova dětí...).


Specifikace Petra Soukupová: Pod sněhem

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 227 Kč

Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho dne do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu otcových narozenin. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a ipadem, Kristýna s kocovinou. V plném autě se však spolu s nimi ocitají i jejich životní příběhy, vzpomínky na dětství, nenaplněné sny a frustrace, a atmosféra už po několika kilometrech jízdy houstne. A to ještě žádná ze sester netuší, že další nepříjemnosti je čekají v domě rodičů. Na rodinných vztazích a v na první pohled obyčejných » ... a dál?

Produkt Petra Soukupová: Pod sněhem

Petra Soukupová: Pod sněhem - parametry

Název produktu: Petra Soukupová: Pod sněhem
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 227 Kč
Maximální cena: 329 Kč
Ušetríte až: 102 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pod sněhem - Petra Soukupová. Petra Soukupová znovu dokazuje, že je právem považována za jednu znejvýraznějších autorek současné české literatury. Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta avyrážejí krodičům na oslavu narozenin svého otce. Blanka se dvěma dcerami, miminem apsem, Olina se synem atabletem, Kristýna skocovinou. Vjednom autě se však spolu snimi ocitají ijejich životní příběhy, vzpomínky na dětství, nenaplněné sny afrustrace asedmimístné Volvo XC se tak už po několika kilometrech jízdy mění vnapěchovaný papiňák, který každou chvíli hrozí výbuchem. Ato ještě žádná ze sester netuší, že další drama je čeká vdomě rodičů. Vrodinných vztazích ana první pohled obyčejných událostech dokáže Soukupová zachytit otisky spletitých osudů, dávných zážitků afrustrací stakovou bravurou, že před čtenářem vyvstávají jako jedinečná životní dramata. Autorčin typický způsob vyprávění spředstíranou ledabylostí aneokázale podtrhuje autenticitu příběhu avtahuje do něj čtenáře natolik, že se sám stává jedním zpasažérů auta jedoucího na rodinnou oslavu. Pod sněhem - Petra Soukupová od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu otcových narozenin. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a ipadem, Kristýna s kocovinou. V plném autě se však spolu s nimi ocitají i jejich životní příběhy, vzpomínky na dětství, nenaplněné sny a frustrace, a atmosféra tak už po několika kilometrech jízdy houstne. A to ještě žádná ze sester netuší, že další nepříjemnosti je čekají v domě rodičů.V rodinných vztazích a na první pohled obyčejných událostech dokáže Soukupová zachytit otisky spletitých osudů s takovou bravurou, že před čtenářem vyvstávají jako jedinečná životní dramata. Autorčin typický způsob vyprávění s přirozenou lehkostí podtrhuje autenticitu příběhu a vtahuje do něj čtenáře natolik, že se sám stávám jedním z pasažérů auta jedoucího zimní krajinou.

Petra Soukupová (nar. 1982) vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Její první kniha K moři (2007), získala Cenu Jiřího Ortena, triptych povídek Zmizet (2009) obdržel hlavní cenu Magnesia Litera — Kniha roku (2010). V roce 2011 vyšel její román Marta v roce vetřelce, v roce 2014 vydala první dětskou knihu Bertík a čmuchadlo. Pracuje jako dramaturgyně seriálu Ulice.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.