Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petra Košťálová: Stereotypní obrazy a etnické mýty

Učebnice/Odborná literatura

Petra Košťálová: Stereotypní obrazy a etnické mýty

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Stereotypní obrazy a etnické mýty. Kulturní identita Arménie - Petra Košťálová. Cílem této monografie, vycházející z pozice kulturní a sociální antropologie, je pokusit se zachytit - nejprve na teoretickém základě, pak na konkrétním případové studii - proměnlivý a prchavý fenomén etnicity, tj. vědomí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Jaké má kniha
Stereotypní obrazy a et..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petra Košťálová: Stereotypní obrazy a etnické mýty koupíte i tady

Specifikace Petra Košťálová: Stereotypní obrazy a etnické mýty

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 259 Kč

Prostřednictvím analýzy stereotypních obrazů, etnických mýtů a symbolů jsou čtenářům představeny základní pilíře etnicity arménského národa a specifické rysy jeho kulturní identity. ... a dál?

Produkt Petra Košťálová: Stereotypní obrazy a etnické mýty

Petra Košťálová: Stereotypní obrazy a etnické mýty - parametry

Název produktu: Petra Košťálová: Stereotypní obrazy a etnické mýty
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 259 Kč
Maximální cena: 397 Kč
Ušetríte až: 138 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Stereotypní obrazy a etnické mýty. Kulturní identita Arménie - Petra Košťálová. Cílem této monografie, vycházející z pozice kulturní a sociální antropologie, je pokusit se zachytit - nejprve na teoretickém základě, pak na konkrétním případové studii - proměnlivý a prchavý fenomén etnicity, tj. vědomí příslušnosti k určité etnické, národní, konfesní či jiné specifické identitě, která nabývá na síle zejména v interakci s ostatními etniky. Svou vlastní etnicitu si daná společnost výrazněji uvědomí teprve v bezprostředním a dlouhodobějším kontaktu s jinakostí, vůči níž má snahu se vymezovat. Východiskem zkoumání je předpoklad existence určitých stereotypů, které lze popsat jako kulturně kodifikované a sdílené obrazy, pomocí nichž daná skupina chápe sebe sama a své okolí - svou vlastní identitu vidí prostřednictvím pozitivního sebeobrazu, podtrženého negativními vlastnostmi Jiných, potenciálních Nepřátel. Prostřednictvím analýzy stereotypních obrazů, etnických mýtů a symbolů jsou čtenářům představeny základní pilíře etnicity arménského národa a specifické rysy jeho kulturní identity. Publikace: Stereotypní obrazy a etnické mýty. Kulturní identita Arménie - Petra Košťálová. Petra KošťálováKulturní identita ArménieSlon 2012, edice StudieKniha, čeština, 316 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.