MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen Petra Dvořáková: Julie mezi slovy

Knihy pro děti a mládež

Petra Dvořáková: Julie mezi slovy cena od 0 Kč

Petra Dvořáková: Julie mezi slovy

Hodnocení: 1x
  • 4

Julie mezi slovy - Dvořáková Petra. Julie mezi slovy Desetiletá Julie to nemá vůbec jednoduché. Nedávno prožila (stejně jako mnoho dalších dětí) rozvod rodičů a spolu se svou mladší sestrou se právě pokouší sžívat s novou partnerkou svého otce a jejími dětmi. Situace je o to komplikovanější, že rozpad původní rodiny ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Petra Dvořáková: Julie mezi slovy - parametry

Název produktu: Petra Dvořáková: Julie mezi slovy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Julie mezi slovy - Dvořáková Petra. Julie mezi slovy Desetiletá Julie to nemá vůbec jednoduché. Nedávno prožila (stejně jako mnoho dalších dětí) rozvod rodičů a spolu se svou mladší sestrou se právě pokouší sžívat s novou partnerkou svého otce a jejími dětmi. Situace je o to komplikovanější, že rozpad původní rodiny je provázen přestěhováním se z Prahy, z prostředí nákupních center, výběrových škol a dalších městských vymožeností, na obyčejnou vesnici, do malé školy mezi holky, které se vůbec nevyznají. Na pozadí příběhu malé Julie před čtenářem vyvstává jakýsi slovník pojmů, které ze světa dospělých mnohdy nechtěně pronikají do světa dětí a mohou je stejně tak trápit jako být zdrojem humorných okamžiků. Dětský čtenář se tak setkává s výklady slov, jako například rozvod, sex, kyberšikana, ale i pojmy handicapovaný, dentální hygiena nebo kreditní karta. Dívenka Julie zasvěcuje čtenáře také do světa těch slov, která jsou dětem přísně zakázána, a nabídne jim i náramně užitečný Vofukovník. Ten se později stává interaktivním nástrojem Juliiny komunikace se čtenářem. Svou hrou tak Julie nenásilnou formou vede čtenáře k zamyšlení nad významem a používáním slov. Kniha Julie mezi slovy se dotýká častého, a přesto v dětské literatuře zřídka uchopeného tématu rozvodu rodičů a rozpadu rodiny, vytváření širších citových vazeb k novým partnerům rodičů i jejich dětem. Dětskému čtenáři pak poskytuje možnost vyrovnat se s jednou z nejbolestnějších zkušeností dětství. Knihu doprovodila ilustracemi přední slovenská výtvarnice Katarina Gasko. Od oceňované autorky úspěšných knih pro dospělé Proměněné sny a Já jsem hlad Julie mezi slovy - Dvořáková Petra od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Recenze Petra Dvořáková: Julie mezi slovy

Petra, 19. března 2014


PRO:   Kniha je napsána vtipně vychází z pocitů dítěte, které se ocitlo mezi rozvedenými rodiči. Koupila jsem si ji pro sebe, mám dvě malé děti, s otcem dětí nežijeme a tak mě zajímalo, co se odehrává v dětské duši a jak reagovat na určité situace.

Určitě stojí za to si ji přečíst.
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Petra Dvořáková: Julie mezi slovy

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.