Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Vopěnka: Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání

Učebnice/Odborná literatura

Petr Vopěnka: Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání

Hodnocení: 1x
  • 4

Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání - Petr Vopěnka. Stěžejní dílo předního českého vědce a myslitele vychází už počtvrté, tentokrát po několikaleté odmlce, kdy na trhu zcela chybí. Jedná se o pozoruhodnou syntézu matematického, filozofického a historického poznání. Na vývoji geometrie od antiky až po ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Vopěnka: Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání koupíte i tady

Specifikace Petr Vopěnka: Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 630 Kč

Druhé vydání souhrnnéha díla, které je podloženo hlubokým studiem matematiky, historie, filosofie a vůbec veškerého vědění a umění té které doby. ... a dál?

Produkt Petr Vopěnka: Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání

Petr Vopěnka: Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání - parametry

Název produktu: Petr Vopěnka: Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 630 Kč
Maximální cena: 1 052 Kč
Ušetríte až: 422 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání - Petr Vopěnka. Stěžejní dílo předního českého vědce a myslitele vychází už počtvrté, tentokrát po několikaleté odmlce, kdy na trhu zcela chybí. Jedná se o pozoruhodnou syntézu matematického, filozofického a historického poznání. Na vývoji geometrie od antiky až po novověk autor mapuje základy evropského myšlení. Souhrnné dílo Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci se skládá ze čtyř knih. První kniha Vědění uloupené olympským objasňuje otevření geometrického světa a zušlechtění geometrie, k němuž došlo v antice. Geometrie tehdy stanovila ideál evropské vědě přinejmenším na další tři tisíciletí. Druhá kniha Prosvětlení cesty k nekonečnu srozumitelně pojednává o rozepnutí geometrického světa do absolutního nekonečna, o teologických vlivech, jež se na tom podílely, a vůbec o vlivech teologie na vznik novověké vědy. Novověká evropská věda v té době učinila osudový krok, spočívající ve vložení reálného světa do klasického geometrického prostoru. Třetí kniha Geometrizace reálného světa je věnována důsledkům tohoto osudového kroku a období od počátků novověké přírodovědy, významu Isaaca Newtona a obdivuhodnému rozvoji takto pojímaného čistého rozumu. Završením celého díla, které každého vnímavého čtenáře zasvětí do překvapivě poutavého vývoje geometrie i celého evropského myšlení, je čtvrtá kniha Otevření neeukleidovských geometrických světů. Objevem neeukleidovské geometrie obdržel lidský rozum – přesvědčený, že svět již nemá žádné neobjasnitelné tajemství – studenou sprchu. Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci - 4. vydání - Petr Vopěnka od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Souhrnné dílo je podloženo hlubokým studiem matematiky, historie, filosofie a vůbec veškerého vědění a umění té které doby.... Autor knihy Petr Vopěnka, Vydavatelstvo Práh,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.