Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Petr Vopěnka: Prolegomena k nové infinitní matematice

Knihy naučná literatura

Petr Vopěnka: Prolegomena k nové infinitní matematice

Hodnocení: 1x
  • 4

Prolegomena k nové infinitní matematice - Petr Vopěnka. Pro matematiku dvacátého století je příznačné, že její hlavní proud nekonečno zkoumající a zároveň aplikující, byť v bizarních ideálních světech, je založen na klasické Cantorově teorii nekonečných množin. Ta sama se pak opírá o problematický předpoklad ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.76838

Jaké má kniha
Prolegomena k nové infi..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Vopěnka: Prolegomena k nové infinitní matematice koupíte i tady

Specifikace Petr Vopěnka: Prolegomena k nové infinitní matematice

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 52 Kč

Pro matematiku dvacátého století je příznačné, že její hlavní proud nekonečno zkoumající a zároveň aplikující, byť v bizarních ideálních světech, je založen na klasické Cantorově teorii nekonečných mn ... a dál?

Produkt Petr Vopěnka: Prolegomena k nové infinitní matematice

Petr Vopěnka: Prolegomena k nové infinitní matematice - parametry

Název produktu: Petr Vopěnka: Prolegomena k nové infinitní matematice
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 52 Kč
Maximální cena: 93 Kč
Ušetríte až: 41 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Prolegomena k nové infinitní matematice - Petr Vopěnka. Pro matematiku dvacátého století je příznačné, že její hlavní proud nekonečno zkoumající a zároveň aplikující, byť v bizarních ideálních světech, je založen na klasické Cantorově teorii nekonečných množin. Ta sama se pak opírá o problematický předpoklad existence množiny všech přirozených čísel, jehož jediné – a to navíc teologické – odůvodnění bývá zamlčováno a vytlačováno do kolektivního nevědomí. I když autor uvádí některá důrazná varování znamenitých matematiků před nebezpečími skrytými v současné infinitní matematice, není jím budovaná nová infinitní matematika jen pouhou negací současných názorů a předpokladů. Naopak, ta infinitní matematika, do níž předběžným úvodem je tento spisek, je vedena opatrnou snahou o nová překračování obzoru ohraničujícího antický geometrický svět. Prolegomena k nové infinitní matematice - Petr Vopěnka od nakladatelství Karolinum v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.