Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Valouch: Leasing v praxi

Učebnice/Odborná literatura

Petr Valouch: Leasing v praxi

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Leasing je vysvětlen z pohledu nájemce i pronajímatele, z hlediska právního, účetního i daňového. Čtenář si může porovnat výhody úvěrového a leasingového financování, dozví se podle jakých kritérií si má vybrat leasingovou společnost, jaké náležitosti má obsahovat leasingová smlouva i předčasné ukončení ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Leasing v praxi
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Valouch: Leasing v praxi koupíte i tady

Specifikace Petr Valouch: Leasing v praxi

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 168 Kč

Leasing je vysvětlen z pohledu nájemce i pronajímatele, z hlediska právního, účetního i daňového. Čtenář si může porovnat výhody úvěrového a leasingového financování, dozví se podle jakých kritérií si ... a dál?

Produkt Petr Valouch: Leasing v praxi

Petr Valouch: Leasing v praxi - parametry

Název produktu: Petr Valouch: Leasing v praxi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 168 Kč
Maximální cena: 202 Kč
Ušetríte až: 34 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Leasing je vysvětlen z pohledu nájemce i pronajímatele, z hlediska právního, účetního i daňového. Čtenář si může porovnat výhody úvěrového a leasingového financování, dozví se podle jakých kritérií si má vybrat leasingovou společnost, jaké náležitosti má obsahovat leasingová smlouva i předčasné ukončení leasingu. Vysvětleny jsou základní pojmy – akontace, časové rozlišení splátek, splátkový kalendář, tuzemský pronájem a pronájem přes hranice, nepeněžní plnění nájemného apod. Na konkrétních příkladech je znázorněn způsob účtování základních leasingových operací v podvojném účetnictví i při vedení daňové evidence (např. při změně osoby nájemce nebo pronajímatele, při předčasném ukončení smlouvy s následnou koupí a při užití předmětu zčásti pro podnikání a zčásti pro osobní účely). Publikace je praktickou příručkou, kterou oceňují nejen zaměstnanci leasingových společností a účetní, ale i každý, kdo si již nějaký předmět na leasing pořídil nebo o tom uvažuje. Z obsahu: PŘEDMLUVA 1. LEASING, JEHO DRUHY, CENA LEASINGU A PRÁVNÍ ÚPRAVA 1.1 Druhy leasingu a jeho cena 1.2 Cena leasingu 1.3 Právní úprava leasingu 1.4 Leasingová smlouva 1.5 Podklady k uzavření leasingové smlouvy 2. KOUPĚ ZA HOTOVÉ, ÚVĚR, LEASING 2.1 Koupě za hotové 2.2 Koupě na úvěr 2.3 Leasing 2.4 Úvěr versus leasing 2.4.1 Srovnání administrativní náročnosti a práva volně disponovat s majetkem 2.4.2 Daňové dopady 2.4.3 Finanční náročnost pořízení 3. DAŇOVÉ A ÚČETNÍ ASPEKTY LEASINGU 3.1 Leasingové nájemné z hlediska ZDP 3.2 Finanční leasing 3.2.1 Postup při dodatečném zjištění daňové neuznatelnosti nájemného 3.2.2 Problém „akontace“ 3.2.3 Leasingové odpisy 3.2.4 Předčasné ukončení smlouvy u finančního pronájmu s následnou koupí najatého hmotného majetku z důvodu prodeje nájemci 3.2.5 Finanční leasing sjednaný na dobu kratší než uvedenou v § 24 odst. 4 písm. a) ZDP 3.2.6 Postup podle § 24 odst. 6 ZDP 3.2.7 Postoupení leasingové smlouvy 3.2.8 Technické zhodnocení u leasingu 3.2.9 Nepeněžní příjem pronajímatele z titulu technického zhodnocení hrazeného nájemcem 3.2.10 Opravy pronajatého majetku 3.2.11 Rezervy na opravy pronajatého majetku 3.2.12 Daňová uznatelnost dalších výdajů (nákladů) týkajících se pronajatého majetku hrazených nájemcem 3.2.13 Problém tzv. „manažerského“ automobilu pořizovaného formou leasingu 3.2.14 Využívání pronajatého předmětu k podnikatelským i soukromým účelům 3.2.15 Pronajímatel – fyzická osoba nevedoucí účetnictví ani daňovou evidenci 3.2.16 Zahraniční leasing z pohledu ZDP 4. LEASING A DPH 4.1 Leasing z hlediska DPH 4.2 Sazby DPH uplatňované v nájemních vztazích 4.3 Uskutečnění zdanitelného plnění a daňové doklady u leasingu 4.4 Zálohy u leasingu z hlediska ZDPH SEZNAM NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH PRÁVNÍCH NOREM PŘÍLOHY – VZORY SMLUV Smlouva o finančním pronájmu s následnou koupí najaté věci Nájemní smlouva Smlouva o nájmu dopravního prostředku Smlouva o nájmu nebytových prostor O autorovi: Ing. Petr Valouch, Ph.D. Je vedoucím katedry financí na Ekonomicko-správní fa


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.