Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Šulista, Václav Prokopius: Tvořivá síla strachu

Učebnice/Odborná literatura

Petr Šulista, Václav Prokopius: Tvořivá síla strachu

Hodnocení: 1x
  • 4

Strach vzniká v situacích, které jsou pro jedince významné. Na vzniklé situace jedinec reaguje určitými změnami jednání a chování a strachová reakce - strach je součástí vztahu subjektu a objektu. Při tomto vztahu se mohou objevit zvláštní odpovědi (mnohdy veliké intenzity), které označujeme jako strach. Toto pojetí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Tvořivá síla strachu
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Šulista, Václav Prokopius: Tvořivá síla strachu koupíte i tady

Specifikace Petr Šulista, Václav Prokopius: Tvořivá síla strachu

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 113 Kč

Strach vzniká v situacích, které jsou pro jedince významné. Na vzniklé situace jedinec reaguje určitými změnami jednání a chování a strachová reakce - strach je součástí vztahu subjektu a objektu. Při ... a dál?

Produkt Petr Šulista, Václav Prokopius: Tvořivá síla strachu

Petr Šulista, Václav Prokopius: Tvořivá síla strachu - parametry

Název produktu: Petr Šulista, Václav Prokopius: Tvořivá síla strachu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 113 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 86 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Strach vzniká v situacích, které jsou pro jedince významné. Na vzniklé situace jedinec reaguje určitými změnami jednání a chování a strachová reakce - strach je součástí vztahu subjektu a objektu. Při tomto vztahu se mohou objevit zvláštní odpovědi (mnohdy veliké intenzity), které označujeme jako strach. Toto pojetí chápe strach jako jistý druh psychogenních reakcí, které vznikají během života jedince a jejichž zdrojem bývá složitý život plný napětí, nebezpečí, rizik a mezních situací. Reakce na uvedené problémy života mohou jedinci přinášet jednak výhody, připravenost na složité konfliktní a zátěžové situace, mobilizaci duševních a fyzických sil a prostředků, adekvátnost odpovědi a řešení problému, na druhé straně odpovědi na složité a ohrožující situace mohou být nevhodné, neúčelné, kontraproduktivní, nepřiměřené a ve svém důsledku ohrožující zdraví a bezpečnost jedince. Tvořivá síla strachu - Václav Prokopius, Petr Šulista od authora Václav Prokopius, Petr Šulista a nakladatelství v kategorii

Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Autoři vycházejí z předpokladu, že strach jako vrozený obranný mechanismus, který je vlastní všem živým organismům včetně člověka, rozhodnou měrou přispěl k rozvoji jeho rozumových schopností, neboť ho donutil pracovat a přemýšlet, jak se obav a strachu zbavit. Výše uvedená skutečnost pak logicky vede k závěru, že strach měl a má prioritní postavení před prací, která je chápána jako typicky lidská cílevědomá činnost.Cílem autorů je ukázat na konkrétních výpovědích a literárních příkladech, jak strach dokázal a dokáže pomoci lidem v těžkých životních situacích, v ohrožení života, při výkonu odpovědného povolání, ale i při běžných každodenních činnostech.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.