Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Petr Sláma: Tanu Rabanan

Knihy naučná literatura

Petr Sláma: Tanu Rabanan

Hodnocení: 4x
  • 4.5

Reprezentativní výbor z Mišny, Tosefty, midrašů, jeruzalémského a babylonského Talmudu s úvody k jejich dobovému pozadí a myšlenkovému svérázu. U nás dosud nejrozsáhlejší soubor památek hebrejské a aramejsky psané knihovny rabínského židovství od 2. do 7. století obecného letopočtu. Jde o normativní období židovského ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Tanu Rabanan
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Sláma: Tanu Rabanan koupíte i tady

Specifikace Petr Sláma: Tanu Rabanan

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 142 Kč

Reprezentativní výbor z Mišny, Tosefty, midrašů, jeruzalémského a babylonského Talmudu s úvody k jejich dobovému pozadí a myšlenkovému svérázu. U nás dosud nejrozsáhlejší soubor památek hebrejské a ... a dál?

Produkt Petr Sláma: Tanu Rabanan

Petr Sláma: Tanu Rabanan - parametry

Název produktu: Petr Sláma: Tanu Rabanan
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 142 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 57 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 4 x
Hodnocení:
  • 4.5
Podrobný popis:

Reprezentativní výbor z Mišny, Tosefty, midrašů, jeruzalémského a babylonského Talmudu s úvody k jejich dobovému pozadí a myšlenkovému svérázu. U nás dosud nejrozsáhlejší soubor památek hebrejské a aramejsky psané knihovny rabínského židovství od 2. do 7. století obecného letopočtu. Jde o normativní období židovského myšlení, které se ovšem rozvíjí a přetváří dodnes. Kniha představuje židovské dějiny od zboření Chrámu v Jeruzalémě roku 70 přes navzájem provázané, a přece odlišné cesty palestinského a babylonského židovstva až po nástup islámu. Počáteční kapitoly přinášejí stručný náčrt dějin rabínského hnutí a zasazují je do širšího kontextu dějin pozdní antiky. Představují systém rabínského myšlení, jeho nejdůležitější postavy a nejdůležitější termíny. Úvody k jednotlivým textům podávají literární, historickou a myšlenkovou charakteristiku děl, z nichž jsou ukázky uvedeny. Veškeré překlady jsou opatřeny rozsáhlým poznámkovým aparátem, který umožňuje porozumění literatuře vzniklé ve světě

představ zcela odlišných, než jsou naše, a přece si i dnes zachovávajících svou inspirativnost. Kniha předkládá ukázky z rozsáhlé hebrejsky a aramejsky psané knihovny rabínského židovství první poloviny 1. tisíciletí obecného letopočtu. Výběr textů z targumů, Mišny, Tosefty, midrašů a Jeruzalémského a Babylónského Talmudu. V obsáhlé úvodní studii se autor přehledně zabývá rabínskou literaturou, jejími myšlenkovými východisky, žánrovým rozrůzněním a dějinými podobami židovského hnutí, které za touto literaturou stálo. Kniha předkládá ukázky z rozsáhlé hebrejsky a aramejsky psané knihovny rabínského židovství prvních šesti staletí obecného letopočtu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.