Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Petr Skalka: Zvyky zvířat

Knihy naučná literatura

Petr Skalka: Zvyky zvířat

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Nauku o chování živých tvorů označujeme jako etologii. Historie tohoto vědeckého odvětví není stará. Jeho oficiálními zakladateli byli významní badatelé dvacátého století – Rakušané Konrád Lorenz, Karl von Frisch a Holanďan Nikolaas Tinbergen. Všichni tři společně dostali v roce 1972 Nobelovu cenu za lékařství a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78848

Jaké má kniha
Zvyky zvířat
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Petr Skalka: Zvyky zvířat

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 397 Kč

Každý milovník přírody ví, že říše zvířat překypuje obrovskou rozmanitostí tvarů a barev. Bystrý pozorovatel však záhy sezná, že to, co je skryto pod povrchem, je ještě pestřejší a zajímavější než hebká srst a barevné peří. Schopnosti, chování či dorozumívání zvířat jsou hodny našeho obdivu i zájmu o nic méně než stavba jejich těl. A právě této oblasti zoologie se věnuje MVDr. Petr Skalka ve své nové knize Zvyky zvířat, v níž shrnuje jak poznatky předních i světových etologů, tak vlastní zkušenosti, které » ... a dál?

Produkt Petr Skalka: Zvyky zvířat

Petr Skalka: Zvyky zvířat - parametry

Název produktu: Petr Skalka: Zvyky zvířat
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 397 Kč
Maximální cena: 397 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Nauku o chování živých tvorů označujeme jako etologii. Historie tohoto vědeckého odvětví není stará. Jeho oficiálními zakladateli byli významní badatelé dvacátého století – Rakušané Konrád Lorenz, Karl von Frisch a Holanďan Nikolaas Tinbergen. Všichni tři společně dostali v roce 1972 Nobelovu cenu za lékařství a fyziologii. Etologem však byl už první hominid, který se rozhodl opatřit si potravu ulovením jiného živočicha. Jen nevěděl, že provozuje praktickou etologii. Musel svého protivníka přelstít, zmocnit se ho a usmrtit způsobem, vylučujícím vlastní zranění. Bez etologie se neobešel již pokročilejší člověk při svých prvních ochočovacích pokusech. Musel ji v praktické podobě znát každý zemědělec, vstupující do chléva či zapřahující zvířata do potahu. Vydrželo mu to až do dneška, neboť technologie se změnily, ale zvířata zůstala stejná. Nejde však jen o zemědělce. Chování svých svěřenců musí znát každý profesionál, zabývající se zvířaty, jako jsou pracovníci zoologických zahrad, farmakologové

nebo fyziologové. Něco o etologii musí vědět i člověk, který si pořídí zvířecího domácího mazlíčka. Je to věda potřebná a také velice zajímavá... Každý milovník přírody ví, že říše zvířat překypuje obrovskou rozmanitostí tvarů a barev. Bystrý pozorovatel však záhy sezná, že to, co je skryto pod povrchem, je ještě pestřejší a zajímavější než hebká srst a barevné peří. Schopnosti, chování či dorozumívání zvířat jsou hodny našeho obdivu i zájmu o nic méně než stavba jejich těl. A právě této oblasti zoologie se věnuje MVDr. Petr Skalka ve své nové knize Zvyky zvířat, v níž shrnuje jak poznatky předních i světových etologů, tak vlastní zkušenosti, které nashromáždil během své mnohaleté praxe veterináře exotických zvířat. Každý milovník zvířat by měl vědět, jak se objekty

zájmu projevují, čím se jejich chování řídí a co ho ovlivňuje. Jen

tak se o ně může náležitě starat a poznávat je. Publikace Zvyky

zvířat MVDr. Petra Petr SkalkaPLOTKniha, čeština, 176 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.