Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Petr Šámal, Robert Novotný: Zrození mýtu

Knihy naučná literatura

Petr Šámal, Robert Novotný: Zrození mýtu

Hodnocení: 1x
  • 4

Zrození mýtu – Dva životy husitské epochy - Robert Novotný, Petr Šámal. Husitství je fenoménem, který výrazně zasáhl do českých i středoevropských dějin sklonku středověku, jeho silné ozvuky však nalezneme i v staletích následujících, minulost nedávnou nevyjímaje. Oba tyto rozměry sleduje kniha, na jejímž vzniku se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85931

Jaké má kniha
Zrození mýtu
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Petr Šámal, Robert Novotný: Zrození mýtu

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 421 Kč

Husitství je fenoménem, který výrazně zasáhl do českých i středoevropských dějin sklonku středověku, jeho silné ozvuky však nalezneme i v staletích následujících, minulost nedávnou nevyjímaje. Oba tyto rozměry sleduje kniha, na jejímž vzniku se sešli kolegové, přátelé i žáci významného českého historika Petra Čorneje, aby společně vyjádřili respekt i sympatie k této nepřehlédnutelné osobnosti současného dějepisectví. První dva oddíly se na vybraných tématech snaží rekonstruovat jak události dramatického období » ... a dál?

Produkt Petr Šámal, Robert Novotný: Zrození mýtu

Petr Šámal, Robert Novotný: Zrození mýtu - parametry

Název produktu: Petr Šámal, Robert Novotný: Zrození mýtu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 421 Kč
Maximální cena: 466 Kč
Ušetríte až: 45 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zrození mýtu – Dva životy husitské epochy - Robert Novotný, Petr Šámal. Husitství je fenoménem, který výrazně zasáhl do českých i středoevropských dějin sklonku středověku, jeho silné ozvuky však nalezneme i v staletích následujících, minulost nedávnou nevyjímaje. Oba tyto rozměry sleduje kniha, na jejímž vzniku se sešli kolegové, přátelé i žáci významného českého historika Petra Čorneje, aby společně vyjádřili respekt i sympatie k této nepřehlédnutelné osobnosti současného dějepisectví. První dva oddíly se na vybraných tématech snaží rekonstruovat jak události dramatického období první třetiny 15. století, tak i následný vývoj, který charakterizovalo úsilí o uhájení výsledků revoluce. Samostatný blok je věnován výtvarnému umění, slovesné kultuře a jazyku památek husitské doby. Závěrečné dva oddíly pak přibližují vznik husitského „mýtu“, kdy již vlastní události 15. století ustoupily do pozadí, a husitství bylo využíváno jako argument v politických či národnostních zápasech. Autoři sledují husitské aktualizace od doby předbělohorské až po padesátá léta 20. století, ukazují proměny jeho uměleckého obrazu a přibližují i vývoj husitologického bádání. Zrození mýtu – Dva životy husitské epochy - Robert Novotný, Petr Šámal od nakladatelství Paseka v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Robert Novotný; Petr ŠámalDva životy husitské epochyPASEKA 2011Kniha, čeština, 504 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.