Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Popelka: Zrod moderní dopravy

Učebnice/Odborná literatura

Petr Popelka: Zrod moderní dopravy

Hodnocení: 1x
  • 4

Monografie pojednává o základních projevech procesu modernizace dopravní infrastruktury v 18. a 19. století na příkladu regionu Rakouského Slezska. Z meritorního hlediska se monografie skládá ze dvou samostatných části, z nichž první pojednává o genezi moderní silniční dopravy, která měla dominantní postavení až do ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89247
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Petr Popelka: Zrod moderní dopravy

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 247 Kč

Monografie pojednává o základních projevech procesu modernizace dopravní infrastruktury v 18. a 19. století na příkladu regionu Rakouského Slezska. Z meritorního hlediska se monografie skládá ze dvou samostatných části, z nichž první pojednává o genezi moderní silniční dopravy, která měla dominantní postavení až do chvíle, kdy se prosazuje v rámci tzv. dopravní revoluce doprava železniční. Problematika budování moderní dopravní sítě není vnímána jen úzce oborově jako záležitost ekonomické sféry, ale i jako součást » ... a dál?

Produkt Petr Popelka: Zrod moderní dopravy

Petr Popelka: Zrod moderní dopravy - parametry

Název produktu: Petr Popelka: Zrod moderní dopravy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 247 Kč
Maximální cena: 247 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Monografie pojednává o základních projevech procesu modernizace dopravní infrastruktury v 18. a 19. století na příkladu regionu Rakouského Slezska. Z meritorního hlediska se monografie skládá ze dvou samostatných části, z nichž první pojednává o genezi moderní silniční dopravy, která měla dominantní postavení až do chvíle, kdy se prosazuje v rámci tzv. dopravní revoluce doprava železniční. Problematika budování moderní dopravní sítě není vnímána jen úzce oborově jako záležitost ekonomické sféry, ale i jako součást širší problematiky vnitro- i mezinárodně politické a sociální. Ukázka: Silniční robota související s výstavbou nových silnic jistě přispívala k celkovému přetěžování poddaných, ačkoliv zřejmě nepředstavovala jejich hlavní břímě. Zvláště v období válečných událostí (např. za slezských válek či za války sedmileté) byli poddaní často povinováni řadou zásobovacích jízd a mnoho z nich nebylo schopno splnit předepsanou potažní robotu pro ztrátu koní či tažného dobytka. Ve válečném čase proto budování silnic úplně ustávalo, nepočítáme-li vynucené budování provizorních mostů v případě, kdy byly původní zničeny, nebo potřebovala-li některá válčící strana bezpečný přechod přes řeku. Dodnes se nám dochovala např. petice zástupců pozemkových vrchností z Těšínska, kteří se snažili pro sebe i pro své poddané získat úlevy ze stanovené silniční konkurence související s výstavbou erární silnice z Frýdku do Těšína, a to z důvodu celkového válečného poničení a ztráty velkého množství tažného dobytka.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.