Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Petr Pokorný, Ulrich Heckel: Úvod do Nového zákona

Knihy naučná literatura

Petr Pokorný, Ulrich Heckel: Úvod do Nového zákona

Hodnocení: 1x
  • 4

Úvod do Nového zákona, který se konečně dostává k českým čtenářům, sepsal profesor Pokorný – na objednávku prestižního tübingenského nakladatelství Mohr Siebeck – jako univerzitní učebnici dvou oborů: literárního úvodu do Nového zákona a teologie Nového zákona. Vzhledem k tomu, že od vydání staršího a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Úvod do Nového zákona
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Pokorný, Ulrich Heckel: Úvod do Nového zákona koupíte i tady

Specifikace Petr Pokorný, Ulrich Heckel: Úvod do Nového zákona

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 698 Kč

Úvod do Nového zákona, který se konečně dostává k českým čtenářům, sepsal profesor Pokorný – na objednávku prestižního tübingenského nakladatelství Mohr Siebeck – jako univerzitní učebnici dvou oborů: ... a dál?

Produkt Petr Pokorný, Ulrich Heckel: Úvod do Nového zákona

Petr Pokorný, Ulrich Heckel: Úvod do Nového zákona - parametry

Název produktu: Petr Pokorný, Ulrich Heckel: Úvod do Nového zákona
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 698 Kč
Maximální cena: 998 Kč
Ušetríte až: 300 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Úvod do Nového zákona, který se konečně dostává k českým čtenářům, sepsal profesor Pokorný – na objednávku prestižního tübingenského nakladatelství Mohr Siebeck – jako univerzitní učebnici dvou oborů: literárního úvodu do Nového zákona a teologie Nového zákona. Vzhledem k tomu, že od vydání staršího a podstatně kratšího českého Literárního a teologického úvodu do Nového zákona (Vyšehrad 1993) vstoupila biblistika v metodologii i výsledcích jednotlivých exegetických projektů do nové etapy, rozhodl se celou látku zpracovat nově. Strukturou zůstává sice kniha blízká žánru literárních úvodů (kdo, kdy, kde, pro koho a proč jednotlivé texty sepsal), přesahuje je však důsledným pojednáním teologie jednotlivých spisů a vrstev Nového zákona a přináší též náčrt celkové koncepce novozákonního kánonu s jeho společnými intencemi i vnitřním napětím. Díky přispění Ulricha Heckela se pak kniha stala skutečnou učebnicí se shrnutími obsahu biblických knih, přehledy a tabulkami; tento německý teolog ji též obohatil o některé údaje týkající se dobového pozadí vzniku Nového zákona, tematická shrnutí a v oddílech o janovských spisech a deuteropavlovských listech má významný podíl i na vlastním výkladu. Nová kniha vynikajícího českého biblisty. Publikace: Úvod do Nového zákona - Ulrich Heckel;Pavel Pokorný. Přehled jeho literatury a teologie.

Další zpracování oblíbené učebnice kromě literárního úvodu

pojednává teologii jednotlivých spisů a vrstev Nového zákona a

přináší též náčrt celkové koncepce novozákonního kánonu. Publikace: Úvod do Nového zákona - Ulrich Heckel;Pavel Pokorný.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.