Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Petr Pokorný: Hermeneutika jako teorie porozumění / Od základních otázek jazyka k výkladu Bible (E-KNIHA)

Knihy naučná literatura

Petr Pokorný: Hermeneutika jako teorie porozumění / Od základních otázek jazyka k výkladu Bible (E-KNIHA) cena od 0 Kč

Petr Pokorný: Hermeneutika jako teorie porozumění / Od základních otázek jazyka k výkladu Bible (E-KNIHA)

Hodnocení: 6x
  • 4

Publikace: Hermeneutika jako teorie porozumění - Od základních otázek jazyka k výkladu bible - Petr Pokorný. Hermeneutika jako teorie výkladu, teorie interpretace se v dnešním pojetí stává teorií porozumění vůbec. Základní oblasti hermeneutického výzkumu (jazyk, komunikace se „světem textu“) jsou v první části této ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Petr Pokorný: Hermeneutika jako teorie porozumění / Od základních otázek jazyka k výkladu Bible (E-KNIHA) - parametry

Název produktu: Petr Pokorný: Hermeneutika jako teorie porozumění / Od základních otázek jazyka k výkladu Bible (E-KNIHA)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 6 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Hermeneutika jako teorie porozumění - Od základních otázek jazyka k výkladu bible - Petr Pokorný. Hermeneutika jako teorie výkladu, teorie interpretace se v dnešním pojetí stává teorií porozumění vůbec. Základní oblasti hermeneutického výzkumu (jazyk, komunikace se „světem textu“) jsou v první části této přehledné publikace seřazeny podle ustálených oblastí, pro jejichž výzkum byly postupně vypracovány metodické postupy. Ukazuje se, že již od poloviny 18. století lze mluvit o moderní tradici hermeneutiky, která v zásadě platí pro všechny oblasti lidského života a dějin. Druhou část knihy tvoří příspěvky našich předních odborníků, věnované jednotlivým problémům a postavám hermeneutické diskuse (Překlad v antice, Patristická exegeze, F. Schleiermacher, E. Husserl, M. Heidegger, R. Bultmann, Postmoderní kritika). Třetí část je věnována ukázkám exegeze a komentářům převážně biblických textů. Na publikaci spolupracovali J. Čapek, R. Dostálová, L. Karfíková, A. Kliková, Z. Mathauser, J. Mrázek, I. Noble, A. Pištora, M. Prudký, H. Šmahelová. Publikace: Hermeneutika jako teorie porozumění - Od základních otázek jazyka k výkladu bible - Petr Pokorný. Petr Pokornýod základních otázek jazyka k výkladu bibleVyšehrad 2006, edice TeologieKniha, čeština, 512 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.