Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Petr Nový: Soumrak perličkového kraje

Knihy

Petr Nový: Soumrak perličkového kraje cena od 0 Kč

Petr Nový: Soumrak perličkového kraje

Hodnocení: 0x
  • 4

Anotace: Kdy a jak se začaly v Čechách vyrábět skleněné perličky? A proč se staly světovým fenoménem? I na tyto otázky nalezne čtenář odpovědi v knížce, která se věnuje historickým událostem, jež navždy změnily podobu proslulé jablonecké bižuterie. Díky důkladnému studiu archivních pramenů a dobového tisku text ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Petr Nový: Soumrak perličkového kraje - parametry

Název produktu: Petr Nový: Soumrak perličkového kraje
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Kdy a jak se začaly v Čechách vyrábět skleněné perličky? A proč se staly světovým fenoménem? I na tyto otázky nalezne čtenář odpovědi v knížce, která se věnuje historickým událostem, jež navždy změnily podobu proslulé jablonecké bižuterie. Díky důkladnému studiu archivních pramenů a dobového tisku text přináší nejen řadu nových informací o životě v Jizerských horách na konci 19. století, ale i příběhy konkrétních lidí, kteří v této nelehké době žili. Středobodem vyprávění je tzv. Lučanská pozdvižka, vzpoura hladovějících dělníků proti strojům, při níž dne 29. ledna

1890 přišli o život tři lidé. Jedná se po více než století konečně o objektivní popis dramatických událostí. Text zpracoval PhDr. Petr Nový, přední znalec sklářské historie Libereckého kraje. Vychází ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci n. N.


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.