Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Vlastnictví a věcná práva

Učebnice/Odborná literatura

Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Vlastnictví a věcná práva

Hodnocení: 1x
  • 4

Orientujte se v novém občanském zákoníku!. Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku upravenou novým občanským zákoníkem je určena hlavně čtenářům, kteří nejsou právními odborníky, ale potřebují se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nový občanský zákoník: ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Vlastnictví a věcná práva koupíte i tady

Specifikace Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Vlastnictví a věcná práva

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 183 Kč

Orientujte se v novém občanském zákoníku! Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku u ... a dál?

Produkt Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Vlastnictví a věcná práva

Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Vlastnictví a věcná práva - parametry

Název produktu: Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Vlastnictví a věcná práva
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 183 Kč
Maximální cena: 229 Kč
Ušetríte až: 46 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Orientujte se v novém občanském zákoníku!. Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku upravenou novým občanským zákoníkem je určena hlavně čtenářům, kteří nejsou právními odborníky, ale potřebují se orientovat v nové právní úpravě.Ve třetí části ediční řady vymezujeme pojem věc a členění věcí. Dále se věnujeme jednotlivým absolutním právům, tedy v první řadě držbě a vlastnictví, včetně možného nabytí vlastnického práva od neoprávněné osoby. Samostatně se věnujeme spoluvlastnictví a řešíme správu společné věci a oddělení a zrušení spoluvlastnictví. Speciální pozornost věnujeme bytovému spoluvlastnictví, především právům a povinnostem vlastníka jednotky. V neposlední řadě se věnujeme věcným právům k cizím věcem, především nově zavedenému právu stavby, ale i věcným břemenům, zástavnímu a zadržovacímu právu i zcela nové úpravě správy cizího majetku. Z obsahu  Úvod  Kapitola 1 Pojem věci, členění věcí, věcná práva  i. Věci a jejich rozdělení  Rozdělení věcí  Věci hmotné a nehmotné, ovladatelné přírodní síly  Věci nemovité a movité  Věci zastupitelné  Zuživatelná věc  Hromadná věc  Obchodní závod, rodinný závod  Pobočka a odštěpný závod  Obchodní tajemství  Součást věci  Příslušenství  Cenné papíry  Zastupitelné cenné papíry  Forma cenného papíru  Emise cenného papíru  Vydání cenného papíru  Stejnopisy  Kupón a talón  Hromadná listina  Zaknihované cenné papíry  Evidence zaknihovaných cenných papírů  Přeměna zaknihovaných a listinných papírů  ii. Věcná práva  Veřejný seznam  Věcná práva zapsaná ve veřejném seznamu  Nesoulad zapsaného a skutečného stavu  Kapitola 2 Držba  i. Co je to držba  Výklad pojmosloví „faktické ovládání“ a „vůle držet“  ii. Kdo může být držitelem  iii. Co lze držet  iv. Okamžik a způsob nabytí držby  v. Aspekty držby  Řádná držba  Poctivá a nepoctivá držba  Kdy se poctivý držitel stává nepoctivým  (Ne)poctivá držba a nároky držitele vlastnického práva  Pravá držba  Ochrana pravé, poctivé a řádné držby  vi. Ochrana držby  Ohrožení držitele pozemku prováděním nebo odstraňování stavby  Lhůty pro podání (posesorní) žaloby na ochranu nebo uchování držby  vii. Zánik držby  Kapitola 3 Vlastnictví, nabytí vlastnictví, vydržení, převod vlastnictví  i. Co lze vlastnit  ii. Práva a povinnosti (zákazy) vlastníka  Závažné rušení práva nad míru přiměřenou poměrům  iii. Ochrana vlastnického práva – vlastnické žaloby  Reivindikační žaloba  Co lze žalobou požadovat  Rozhodnutí soudu  Negatorní žaloba  Formulace nároku v žalobě  Rozhodnutí soudu  Ochrana domnělého vlastníka a publiciánská žaloba  iv. Přírůstky  Přírůstky movité věci  Umělé přírůstky  Zpracování  Smísení  Stavba  Přestavek  v. Vydržení  Kdo nemůže vydržet vlastnické právo  Mimořádné vydržení  vi. Nabytí vlastnického práva převodem  Převod vlastnictví k movité věci  Nabytí nemovitých věcí  vii. Nabytí vlastnického práva od neoprávněného (od nevlastníka)  Kapitola 4 Omezen


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.