Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Smluvní právo

Učebnice/Odborná literatura

Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Smluvní právo

Hodnocení: 1x
  • 4

Orientujte se v novém občanském zákoníku!. Srozumitelně a jasně pro každého občana - neprávníka! Napsali pro vás nejzkušenější publikující právníci, kteří se podíleli na vzniku nového občanského zákoníku! Občanské právo provází člověka od narození až do smrti při jeho každodenních úkonech. Vyznejte se v největších ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nový občanský zákoník: ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Smluvní právo koupíte i tady

Specifikace Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Smluvní právo

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 241 Kč

Orientujte se v novém občanském zákoníku! Převratné změny v občanském právu se dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku upravenou novým ob ... a dál?

Produkt Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Smluvní právo

Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Smluvní právo - parametry

Název produktu: Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Smluvní právo
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 241 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 58 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Orientujte se v novém občanském zákoníku!. Srozumitelně a jasně pro každého občana - neprávníka! Napsali pro vás nejzkušenější publikující právníci, kteří se podíleli na vzniku nového občanského zákoníku! Občanské právo provází člověka od narození až do smrti při jeho každodenních úkonech. Vyznejte se v největších porevolučních legislativních změnách. Kniha provede každého při řešení situací všedního dne - nájem bytu, prodej auta, sepsání závěti, rozvod a vypořádání majetku, nalezení ztracené věci, náhrada újmy při úrazu a další. Listujte řadou praktických příkladů a situací ze života a nechte se vést. Praktické zaměření knihy a její popularizační charakter podtrhuje doplnění kapitol ilustracemi. Z obsahu  Úvod  Kapitola 1 Právní jednání, forma právních jednání  i. Právní jednání  ii. Forma právních jednání  Kapitola 2 Výklad právních jednání  i. Pravidla pro výklad právních jednání  ii. Právní jednání vůči nepřítomné osobě  Kapitola 3 Neplatnost a neúčinnost  i. Zdánlivé právní jednání  ii. Neplatnost právních jednání  Hlavní důvody neplatnosti  Následky neplatnosti  iii. Relativní neúčinnost  Kapitola 4 Počítání času, promlčení a prekluze  i. Význam času  Lhůty a doby  Pravidla pro počítání času  ii. Promlčení a prekluze  Promlčecí lhůta  Počátek promlčecí lhůty  Délka promlčecí lhůty  Běh promlčecí lhůty  Obnovení nároku a běh nové promlčecí lhůty  Prekluze  Kapitola 5 Podmínky, domněnky a fikce  i. Podmínky  ii. Doložení času  iii. Domněnky a fikce  Domněnka doby dojití  Kapitola 6 Smlouvy, uzavírání smluv, obsah a forma  i. Proces uzavření smlouvy  Nabídka  Přijetí nabídky  ii. Obsah smlouvy  iii. Forma smlouvy  iv. Účinky smlouvy  Změna okolností  v. Smlouva ve prospěch a k tíži třetího  vi. Obsah závazků  Úplata za plnění  Neúměrné zkrácení  Lichva  Kapitola 7 Předsmluvní odpovědnost  Kapitola 8 Smlouva o smlouvě budoucí  Kapitola 9 Smlouvy se spotřebiteli  i. Obecná pravidla  ii. Distanční smlouvy a smlouvy mimo provozovnu – vymezení  iii. Distanční smlouvy a smlouvy mimo provozovnu – informační povinnosti  iv. Distanční smlouvy a smlouvy mimo provozovnu – právo na odstoupení  v. Smlouvy na finanční služby  vi. Dočasné užívání ubytovacího zařízení a jiné rekreační služby – timesharing  Kapitola 10 Obchodní podmínky  Kapitola 11 Společné dluhy a pohledávky  i. Dělitelné a nedělitelné plnění  ii. Solidárnost  Kapitola 12 Postoupení pohledávek  Kapitola 13 Převzetí a přistoupení k dluhu  i. Převzetí dluhu  ii. Přistoupení k dluhu  Kapitola 14 Postoupení smlouvy  Kapitola 15 Novace a narovnání  i. Novace  ii. Narovnání  Kapitola 16 Splnění závazku  i. Vady plnění  ii. Poukázka  iii. Potvrzení o splnění dluhu – kvitance  iv. Soudní úschova  v. Místo plnění  vi. Čas plnění  vii. Doba plnění mezi podnikateli  viii. Odstoupení při prodlení  ix. Prodlení dlužníka  x. Prodlení věřitele  xi. Fixní smlouvy  Kapitola 17 Jiné způsoby zániku závazků  i. Dohoda  ii. Započtení  iii. Odstupné  iv. Splynutí  v. Prominutí dluhu  vi. Výpověď  vii. Odstoupení


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.