Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Rodinné právo

Učebnice/Odborná literatura

Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Rodinné právo

Hodnocení: 1x
  • 4

Orientujte se v novém občanském zákoníku!. Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku upravenou novým občanským zákoníkem je určena hlavně čtenářům, kteří nejsou právními odborníky, ale potřebují se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nový občanský zákoník: ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Rodinné právo koupíte i tady

Specifikace Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Rodinné právo

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 176 Kč

Orientujte se v novém občanském zákoníku! Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku u ... a dál?

Produkt Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Rodinné právo

Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Rodinné právo - parametry

Název produktu: Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Rodinné právo
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 176 Kč
Maximální cena: 259 Kč
Ušetríte až: 83 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Orientujte se v novém občanském zákoníku!. Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku upravenou novým občanským zákoníkem je určena hlavně čtenářům, kteří nejsou právními odborníky, ale potřebují se orientovat v nové právní úpravě. S druhou částí ediční řady získáte komplexní přehled o nově upravené problematice rodinného práva. Vysvětlíme vám podmínky manželství a registrovaného partnerství. Pozornost věnujeme majetkovému režimu mezi manžely, tedy otázkám společného jmění manželů, možnostem modifikace majetkového režimu a vyživovací povinnosti nebo popření otcovství. Odpovídáme na otázky spojené s osvojením nezletilých i zletilých osob, poručenstvím, opatrovnictvím a pěstounstvím, ale též domácímu násilí. Získáte informace o svých právech, která vám rodinné právo přisuzuje a návod pro řešení obtížných životních situací, která s rodinným právem souvisí. Z obsahu  Úvod  Kapitola 1 Manželství a registrované partnerství  i. Manželství  Vznik manželství  Právní překážky uzavření manželství  Zdánlivé manželství a neplatnost manželství  Zánik manželství  ii. Registrované partnerství  Vznik registrovaného partnerství  Povinnosti a práva partnerů  Zánik partnerství  iii. Zavedení neurčitého pohlaví  Kapitola 2 Uspokojování potřeb rodiny, rozhodování a obstarávání záležitostí rodiny, vzájemné zastupování manželů  i. Uspokojování potřeb rodiny  ii. Rozhodování a obstarávání záležitostí rodiny  iii. Vzájemné zastupování manželů a vzájemné vyživovací povinnosti manželů  iv. Obvyklé vybavení rodinné domácnosti  v. Rodinný závod  Kapitola 3 Manželské majetkové právo  i. Zákonný režim  ii. Správa společného jmění v zákonném režimu  iii. Smluvený režim  iv. Veřejný seznam  v. Správa majetku ve smluveném režimu  vi. Režim založený rozhodnutím soudu  vii. Správa majetku v režimu založeném soudním rozhodnutím a režim oddělných jmění  viii. Ochrana třetích osob  ix. Vypořádání společného jmění  Dohoda o vypořádání  Rozsudek  Zákonná domněnka  x. Bydlení manželů  xi. Bydlení po zániku manželství  Kapitola 4 Vyživovací povinnost  i. Vzájemná vyživovací povinnost manželů  ii. Výživné rozvedeného manžela  iii. Vyživovací povinnost mezi předky a potomky  iv. Vyživovací povinnost mezi rodiči a dětmi  v. Výživné a zajištění úhrady některých nákladů neprovdané matce  Kapitola 5 Příjmení manželů  i. Příjmení manželů při vzniku manželství  ii. Příjmení manželů po rozvodu manželství  Kapitola 6 Zvláštní ustanovení proti domácímu násilí  Kapitola 7 Příbuzenství a švagrovství  Kapitola 8 Styk dítěte s osobou blízkou  Kapitola 9 Určování a popírání otcovství  i. Surogátní mateřství  Je ale v českých podmínkách náhradní mateřství legální?  ii. Otcovství  Otcovství svědčí manželu matky  Popření otcovství svědčí manželu matky  Otcovství svědčící muži, který dal souhlas s umělým oplodněním, tzv. jedenapůltá domněnka otcovství  Uznání otcovství souhlasným prohlášením  Otco


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.