Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Novotný, Monika Novotná: Nový občanský zákoník: Dědické právo

Učebnice/Odborná literatura

Petr Novotný, Monika Novotná: Nový občanský zákoník: Dědické právo

Hodnocení: 1x
  • 4

Orientujte se v novém občanském zákoníku!. Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku upravenou novým občanským zákoníkem je určena hlavně čtenářům, kteří nejsou právními odborníky, ale potřebují se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.7809
skladem

Jaké má kniha
Nový občanský zákoník: ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Novotný, Monika Novotná: Nový občanský zákoník: Dědické právo koupíte i tady

Specifikace Petr Novotný, Monika Novotná: Nový občanský zákoník: Dědické právo

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 167 Kč

Všechno, co potřebujete vědět o občanském právu! Řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku upravenou novým občanským zákoníkem je určena hlavně čtenářům, kteří nejs ... a dál?

Produkt Petr Novotný, Monika Novotná: Nový občanský zákoník: Dědické právo

Petr Novotný, Monika Novotná: Nový občanský zákoník: Dědické právo - parametry

Název produktu: Petr Novotný, Monika Novotná: Nový občanský zákoník: Dědické právo
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 167 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 32 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Orientujte se v novém občanském zákoníku!. Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku upravenou novým občanským zákoníkem je určena hlavně čtenářům, kteří nejsou právními odborníky, ale potřebují se orientovat v nové právní úpravě. Revoluce v občanském právu se nevyhnula ani dědickému právu, kterému je věnována čtvrtá část. Čtenář se seznámí s možnými pořízeními pro případ smrti, tedy se závětí a dědickou smlouvou či novým institutem odkazu. Novou úpravou prošel též povinný díl náležející nepominutelným dědicům. Pozornost věnujeme také otázkám vydědění. V rámci pojednání o přechodu pozůstalosti na dědice vysvětlíme nabytí dědictví, správu pozůstalosti a její soupis, potvrzení a rozdělení pozůstalosti i problematiku dluhů přecházejících na dědice. Poslední část zaměřujeme na problematiku zcizení dědictví. Z obsahu  Úvod  Kapitola 1 Dědické právo  Dědické tituly  Dědický nápad  Dědic a odkazovník  Dědická nezpůsobilost  Kapitola 2 Zřeknutí se dědického práva, odmítnutí dědictví, vzdání se dědictví  i. Zřeknutí se dědického práva  ii. Odmítnutí dědictví  iii. Vzdání se dědictví  Kapitola 3 Dědění ze zákona, dědické třídy  Kapitola 4 Právo na povinný díl a nepominutelný dědic  Nepominutelný dědic  Povinný díl  Ochrana nepominutelného dědice  Výpočet povinného dílu  Kapitola 5 Započtení na povinný díl a na dědický podíl  i. Započtení na povinný díl  Povinnost zpětného vydání  Hodnota k započtení  ii. Započtení na dědický podíl  Kapitola 6 Právo na zaopatření  Kapitola 7 Závěť  i. Obecná pravidla pro pořízení pro případ smrti  ii. Závěť a dovětek  Závěť  Dovětek  iii. Pořizovací nezpůsobilost  iv. Účinky omylu  v. Forma závěti  Písemná forma  Závěť pořízená soukromou listinou  Holografi cká závěť  Alografi cká závěť  Závěť nevidomých a osob se smyslovým postižením  Závěť pořízená veřejnou listinou  Svědkové závěti  Úlevy při pořizování závěti  Ústní forma závěti  Závěť sepsaná starostou obce  Závěť sepsaná velitelem námořního plavidla nebo letadla  Závěť sepsaná vojenským velitelem  Svědkové privilegované závěti  Pozbytí platnosti privilegované závěti  Mlčenlivost  vi. Vedlejší doložky v závěti  Vykonavatel závěti  Správce pozůstalosti  Podmínky  Doložení času  Přední a následný dědic  Příkaz  vii. Zrušení závěti  Pořízení nové závěti  Odvolání závěti  Neúčinná zrušovací doložka  viii. Připadnutí pozůstalosti dědicům  Uvolněný podíl  Náhradnictví  Svěřenské nástupnictví  Kapitola 8 Dědická smlouva  Forma dědické smlouvy  Omezení věcného rozsahu dědické smlouvy  Zřeknutí se dědictví  Podmínky dědické smlouvy  Dispozice s majetkem za života zůstavitele  Neplatnost dědické smlouvy  Dědická smlouva mezi manžely  Kapitola 9 Odkaz  i. Obecná úprava odkazu  Obtížení odkazem  Pododkaz  Neurčitá skupina odkazovníků  Náhradnictví při odkazech  Odvolání odkazu  ii. Odkaz věcí určitého druhu  iii. Odkaz určité věci  iv. Odkaz pohledávky  v. Odkaz dětem


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.