Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen Petr Kukal: Říkejme si přísloví

Knihy pro děti a mládež

Petr Kukal: Říkejme si přísloví

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Náměty pro využití přísloví a říkanek při rozumové výchově dětí Soubor čtyřveršových říkanek staví do nových, dětem pochopitelných souvislostí motivy jednoduchých známých českých přísloví. Smysl přísloví je v říkance někdy naznačen, jindy je čtyřverší postaveno na jednom motivu bez dalších konotací, které ho ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Říkejme si přísloví
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Kukal: Říkejme si přísloví koupíte i tady

Specifikace Petr Kukal: Říkejme si přísloví

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 142 Kč

Publikace: Říkejme si přísloví - Náměty pro využití přísloví a říkanek k rozvoji myšlení dětí od 4 do 8 let - Petr Kukal. Náměty pro využití přísloví a říkanek při rozumové výchově dětí Soubor čtyřveršových říkanek staví do nových, dětem pochopitelných souvislostí motivy jednoduchých známých českých přísloví. Smysl přísloví je v říkance někdy naznačen, jindy je čtyřverší postaveno na jednom motivu bez dalších konotací, které ho původně doprovázely. Teprve v další fázi práce s textem říkadla se děti s pomocí » ... a dál?

Produkt Petr Kukal: Říkejme si přísloví

Petr Kukal: Říkejme si přísloví - parametry

Název produktu: Petr Kukal: Říkejme si přísloví
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 142 Kč
Maximální cena: 229 Kč
Ušetríte až: 87 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Náměty pro využití přísloví a říkanek při rozumové výchově dětí Soubor čtyřveršových říkanek staví do nových, dětem pochopitelných souvislostí motivy jednoduchých známých českých přísloví. Smysl přísloví je v říkance někdy naznačen, jindy je čtyřverší postaveno na jednom motivu bez dalších konotací, které ho původně doprovázely. Teprve v další fázi práce s textem říkadla se děti s pomocí učitelek, rodičů či vychovatelů smyslu přísloví dobírají a hodnotí ho z hlediska dnešních etických norem. Práce s jedním příslovím zahrnuje vždy jednu dvojstranu knížky, která obsahuje přísloví, říkanku na dané téma a ilustraci, pokyny pro učitelky a vychovatele, tedy výklad přísloví a náměty pro rozhovor s dětmi. Každou dvojstranu uzavírají další podobná přísloví. Říkadla mají jednoduchou formu. Použit je výhradně sdružený rým, který si děti nejsnáze zapamatují a nejzřetelněji v jeho zvukové podobě rýmovou shodu zaznamenávají. Metrum je vhodné k recitaci, resp. rytmickému deklamování. Otázky k textu říkanky rozvíjejí dětské obrazné myšlení, vedou k přesnějšímu porozumění použitým výrazům, rozšiřují vědomosti dětí v oblastech jejich každodenního života. Vydání druhé. Obsah: Úvod Až se zima zeptá, co jsi dělal v létě Bez práce nejsou koláče Bližší košile než kabát Časy se mění Čistota – půl zdraví Darovanému koni na zuby nekoukej Dobrá rada nad zlato Dočkej času jako husa klasu Důvěřuj, ale prověřuj Dvakrát měř, jednou řež Hlad je nejlepší kuchař Hlavou zeď neprorazíš Jablko nepadá daleko od stromu Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá Jak si kdo ustele, tak si lehne Jedna vlaštovička jaro nedělá Kam vítr, tam plášť Kdo chce psa bít, hůl si najde Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe Kdo seje vítr, sklidí bouři Kdo šetří, má za tři Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem Lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše Lež má krátké nohy Moudřejší ustoupí Nedráždi hada bosou nohou Nechval dne před večerem Není na světě bylina, aby na něco nebyla Není všechno zlato, co se třpytí Oheň je dobrý sluha, ale špatný pán Pes, který štěká, nekouše Podej čertu prst, a hned chce celou ruku Pozdě honit bycha Práce kvapná málo platná Prázdné sudy nejvíc duní Pýcha předchází pád Ranní ptáče dál doskáče Ráno moudřejší večera Sliby chyby Spěchej pomalu Stará láska nerezaví Stokrát nic umořilo osla Strach má velké oči Sytý hladovému nevěří Šaty dělají člověka Ševče, drž se svého kopyta Štěstí přeje připraveným Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne Tančí, jak kdo píská V nouzi poznáš přítele V zdravém těle zdravý duch Ve dvou se to lépe táhne Veselá mysl – půl zdraví Více hlav – více rozumu Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá Všeho s mírou Všude dobře, doma nejlíp Žádný strom neroste do nebe Žádný učený z nebe nespadl Závěrečný přehled O aurotovi: Mgr. Petr Kukal působil jako šéfredaktor časopisu Moderní vyučování a jako šéfredaktor nakladatelství učebnic ALTER. Podílel se na přípravě učebnic českého jazy


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.