Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Petr Hora Hořejš: Toulky českou minulostí 2.

Knihy

Petr Hora Hořejš: Toulky českou minulostí 2.

Hodnocení: 1x
  • 4

Toulky českou minulostí 2 - Od časů Přemysla Otakara 1 do nástupu Habsburků (1197-1526) - Petr Hora. Od časů Přemysla Otakara I. Do nástupu Habsburků (1197 – 1526). Ocitáme se na prahu 13. století. V éře vrcholného feudalismu. Tedy v čase hlubokých proměn společnosti, ekonomiky, životního stylu. Osídlování dosud ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Toulky českou minulostí..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Hora Hořejš: Toulky českou minulostí 2. koupíte i tady

Specifikace Petr Hora Hořejš: Toulky českou minulostí 2.

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 280 Kč

Ocitáme se na prahu 13. století. V éře vrcholného feudalismu. Osídlování dosud neobydlených prostor mění tvář krajiny. Přibývá obdělávané půdy. Rodí se středověká města - střediska řemesel i obchodu. ... a dál?

Produkt Petr Hora Hořejš: Toulky českou minulostí 2.

Petr Hora Hořejš: Toulky českou minulostí 2. - parametry

Název produktu: Petr Hora Hořejš: Toulky českou minulostí 2.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 280 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 119 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Toulky českou minulostí 2 - Od časů Přemysla Otakara 1 do nástupu Habsburků (1197-1526) - Petr Hora. Od časů Přemysla Otakara I. Do nástupu Habsburků (1197 – 1526). Ocitáme se na prahu 13. století. V éře vrcholného feudalismu. Tedy v čase hlubokých proměn společnosti, ekonomiky, životního stylu. Osídlování dosud neobydlených prostor mění tvář české krajiny. Přibývá obdělávané půdy. Nové agrotechnické postupy umocňují její plodnost. Rodí se nový typ lidské pospolitosti, středověká města střediska kvetoucích řemesel i obchodu. Upevňuje se český feudální stát. Roku 1212 se Zlatou bulou sicilskou stává dědičným královstvím. Korunu Přemyslovců od té doby panovník předává prvorozenému synovi. O toto upevnění samostatnosti a územní nedělitelnosti českého státu se zasloužil Přemysl Otakar I., který obratně a velmi účelově využil svárů uvnitř římskoněmecké říše a vydobyl svému majestátu uznání všech rozhodujících autorit včetně císaře a papeže. Období hluboké krize konečně pominulo... Kniha je doporučena Ministerstvem školství ČR jako četba k výuce dějepisu pro ZŠ a SŠ. Toulky českou minulostí 2 - Od časů Přemysla Otakara 1 do nástupu Habsburků (1197-1526) - Petr Hora od nakladatelství Liberorum s.r.o. v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.