Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Havránek: Dětské zlomeniny

Učebnice/Odborná literatura

Petr Havránek: Dětské zlomeniny cena od 0 Kč

Petr Havránek: Dětské zlomeniny

Hodnocení: 1x
  • 4

ANOTACE: Monografie přináší komplexní pohled na léčbu dětských zlomenin pohybového aparátu, horní končetiny včetně ruky a dolní končetiny včetně nohy, pánve, doplněný spoluautory rovněž o poranění hlavy, baze lební, zlomeniny obličejového skeletu a poranění páteře. Vlastní text je rozdělen na dvě části. Část obecná ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Petr Havránek: Dětské zlomeniny - parametry

Název produktu: Petr Havránek: Dětské zlomeniny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

ANOTACE: Monografie přináší komplexní pohled na léčbu dětských zlomenin pohybového aparátu, horní končetiny včetně ruky a dolní končetiny včetně nohy, pánve, doplněný spoluautory rovněž o poranění hlavy, baze lební, zlomeniny obličejového skeletu a poranění páteře. Vlastní text je rozdělen na dvě části. Část obecná se v úvodu zabývá historickým vývojem dětské traumatologie a jsou zde také definovány rozdíly dětských zlomenin oproti dospělým. V další kapitole je pojednání o rostoucí kosti, následující texty se pak zabývají epidemiologií, patofyziologií, diagnostikou a základy terapie dětských zlomenin. Podrobná léčebná rozvaha je pak upřesněna ve speciální části monografie při ošetření jednotlivých lokalit. Popis zlomenin ve speciální části knihy podle anatomických krajin je vyčerpávající, připojeny jsou i luxace kloubní a poranění měkkého kolena. Kapitoly o zlomeninách horní končetiny, pánve a dolní končetiny doplňují ještě kapitoly specialistů. Kniha navazuje na první, dávno rozebrané vydání stejnojmenné monografie z roku 1991. Text vychází z dlouholeté systematické práce hlavního autora a jeho rozsáhlé vlastní archivní dokumentace, každá kapitola obsahuje nejen perfektně zpracované závěry recentní odborné literatury, ale zejména autorův vlastní pohled, jeho zkušenosti a doporučení k léčbě konkrétní zlomeniny. Monografie je určena chirurgům, traumatologům a ortopedům, ale i diagnostikům, pediatrům, intenzivistům a fyzioterapeutům věnujícím se problematice poranění pohybového aparátu.   OBSAH: Předmluva k 1. vydání (Václav Tošovský) Předmluva k 2. vydání (Oldřich Čech) Úvodem 1. Obecná část 1.1. Úvod 1.2. Rostoucí kost 1.3. Epidemiologie dětských zlomenin 1.4. Patofyziologie poranění dětské kosti 1.5. Diagnostika dětských zlomenin 1.6. Základy terapi e dětských zlomenin 1.7. Anestezie a analgezie při léčbě dětských zlomenin 1.8. Dětské zlomeniny za zvláštních okolností 1.9. Následky dětských zlomenin 1.10. Ekonomické, psychologické a sociální aspekty dětských zlomenin 2. Speciální část 2.1. Poranění ramene a hrudníku 2.2. Zlomeniny diafýzy humeru 2.3. Poranění lokte 2.4. Poranění diafýzy předloketních kostí 2.5. Zlomeniny distální části radia a ulny 2.6. Poranění skeletu ruky 2.7. Zlomeniny pánve 2.8. Poranění femuru 2.9. Poranění kolenního kloubu 2.10. Poranění tibie a fibuly 2.11. Poranění skeletu nohy 2.12. Zlomeniny kalvy a baze lební 2.13. Poranění obličejového skeletu 2.14. Poranění páteře Zkratky Jmenný rejstřík Věcný rejstřík   AUTOŘI: Hlavní autor a pořadatel prof. MUDr. Petr Havránek, CSc., FEBPS Centrum dětské traumatologie, Klinika dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK a Thomayerovy nemocnice, Praha   Autoři MUDr. Helena Homolková, Ph.D. Centrum dětské traumatologie, Klinika dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK a Thomayerovy nemocnice, Praha doc. MUDr. Jiří Kozák, CSc. Dětská stomatologická klinika 2. LF UK a Fakultní nemocnice v Motole, Praha MUDr. Vladimír Mixa Klinika anesteziologie a resuscitace 2. LF UK a Fakultní nemocn


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.