Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Fučík: Návrat k sociálnímu původu

Učebnice/Odborná literatura

Petr Fučík: Návrat k sociálnímu původu

Hodnocení: 1x
  • 4

Návrat k sociálnímu původu – Vývoj sociální stratifikace české společnosti v letech 1989 až 2009 - Petr Fučík, Tomáš Katrňák. Kniha mapuje nerovnosti spojené s pozicemi na českém trhu práce (třídní nerovnosti), ukazuje jejich vývoj a proměnu a přitom odpovídá na otázku, jak společenská změna v minulých dvaceti letech ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Fučík: Návrat k sociálnímu původu koupíte i tady

Specifikace Petr Fučík: Návrat k sociálnímu původu

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 75 Kč

Kniha mapuje nerovnosti spojené s pozicemi na českém trhu práce (třídní nerovnosti), ukazuje jejich vývoj a proměnu a přitom odpovídá na otázku, jak společenská změna v minulých dvaceti letech (od soc ... a dál?

Produkt Petr Fučík: Návrat k sociálnímu původu

Petr Fučík: Návrat k sociálnímu původu - parametry

Název produktu: Petr Fučík: Návrat k sociálnímu původu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 75 Kč
Maximální cena: 115 Kč
Ušetríte až: 40 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Návrat k sociálnímu původu – Vývoj sociální stratifikace české společnosti v letech 1989 až 2009 - Petr Fučík, Tomáš Katrňák. Kniha mapuje nerovnosti spojené s pozicemi na českém trhu práce (třídní nerovnosti), ukazuje jejich vývoj a proměnu a přitom odpovídá na otázku, jak společenská změna v minulých dvaceti letech (od socialismu ke kapitalismu) ovlivnila tyto nerovnosti. Autoři analyzují vzestupné a sestupné kariérní (zaměstnanecké) posuny v letech 1989 až 2009 a ukazují, že jim dominuje návrat k sociálnímu původu. U těch, kteří byli mezigeneračně vzestupně mobilní před rokem 1989, identifikují kariérní sestupy po roce 1989. Navracejí se k sociálnímu původu svých rodičů. Naopak u těch, kteří prošli sestupnou sociální mobilitou za éry socialismu, identifikují po roce 1989 kariérní vzestupy. Důsledkem tohoto mobilitního vzorce je posilování vazby mezi výchozí (třídní) pozicí člověka a jeho aktuální pozicí na trhu práce. Česká společnost se v období 1989 až 2009 restratifikuje. Ustavují se sociální třídy, které determinují životní výsledky svých reprezentantů. Jedná se o paradox, charakterizující českou postsocialistickou společnost. Na jedné straně možnosti podnikat a posilování efektu vzdělání a kvalifikace na zaměstnaneckou pozici znamenají růst životních šancí, na straně druhé jsme svědky posilování vazby mezi sociálním původem a třídní pozicí, kterou člověk získává. Návrat k sociálnímu původu – Vývoj sociální stratifikace české společnosti v letech 1989 až 2009 - Petr Fučík, Tomáš Katrňák od nakladatelství Centrum pro studium demokracie v kategorii | Sociologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.