Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Petr Čornej: České dějiny

Knihy osobnosti a fakta

Petr Čornej: České dějiny

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Petr Čornej, České dějiny jsou unikátní a výpravná kniha o historii českých zemí, kterou napsal historik prof. PhDr. Petr Čornej , autor desítky knižních monografií a více než stovky studií. Luxusní dárkové balení knihy České dějiny nabízí neotřelý pohled na českou historii v politických i kulturních ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89159
skladem

Jaké má kniha
České dějiny
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Čornej: České dějiny koupíte i tady

Specifikace Petr Čornej: České dějiny

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 816 Kč

Historie českých zemí v textech, ilustracích, dokumentech a fotografiích. ... a dál?

Produkt Petr Čornej: České dějiny

Petr Čornej: České dějiny - parametry

Název produktu: Petr Čornej: České dějiny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 816 Kč
Maximální cena: 1 298 Kč
Ušetríte až: 482 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Petr Čornej, České dějiny jsou unikátní a výpravná kniha o historii českých zemí, kterou napsal historik prof. PhDr. Petr Čornej , autor desítky knižních monografií a více než stovky studií. Luxusní dárkové balení knihy České dějiny nabízí neotřelý pohled na českou historii v politických i kulturních souvislostech. Všechna fakta a historické události jsou přehledně rozděleny do sedmdesáti šesti kapitol v celkem šesti dějinných celcích. Součástí knihy je mimořádně bohatá obrazová příloha, v níž najdete přes 400 fotografií a dokumentů. Jako bonus pro všechny čtenáře je připraveno 34 stěžejních historických dokumentů , které jsou přiloženy v dárkovém boxu spolu s knihou. Každý si tak doslova může osahat Zlatou bulu sicilskou, druhý originál zakládací listiny pražské Univerzity Karlovy, notářský opis Dekretu kutnohorského, list Jana Žižky z Trocnova či notový záznam písně Ktož jsú boží bojovníci z Jistebnického kancionálu a mnoho dalších.     Seznam dokumentů, které jsou volně přiložené v krabici pod knihou: S počátky českého osídlení je spojován praotec Čech, s kořeny slovanského Polska pak Lech. Živé vědomí etnické příbuznosti dokládá i vlepená iluminace obou bájných postav v Budyšínském rukopisu Kosmovy Kroniky české . (Sbírka Národního muzea) – ilustrace Zavraždění sv. Václava v takzvané Velislavově bibli ze 14. století. (Národní knihovna ČR v Praze, XXIII C 124, fol. 187 v) – ilustrace Nejstarší česká duchovní píseň Hospodine, pomiluj ny , u níž se předpokládá staroslověnský původ, zaujala ve druhé polovině 14. století klášterního vzdělance natolik, že ji věnoval učené pojednání. (Národní knihovna ČR v Praze III D 17, fol. 15) – notový zápis Také o sv. Vojtěchovi , stejně jako sv. Václavovi a sv. Ludmile, vznikala ve středověku řada legend. Jednou z nich je veršovaná legenda , u níž se dosud nepodařilo přesněji zjistit dobu zrodu. Tento rukopis pochází ze 14. století. (Archiv Pražského hradu) – rukopis Vyšším vládcem než Vratislav byl Kristus, král králů a nejspravedlivější soudce . (Národní knihovna ČR v Praze, XIV A 13, fol. 9v) Češi v nebeském království , jak je na konci 12. století zobrazil iluminátor slavného spisu sv. Augustina De civitate Dei (O božím státě). V dolním pruhu vpravo: s biskupskou mitrou na hlavě sv. Vojtěch, dále sv. Prokop, sv. Václav a sv. Ludmila. (Archiv Pražského hradu) – ilustrace Pro listinu vydanou Fridrichem II. Štaufským Přemyslovi I. Otakarovi 26. září 1212 se vžil název Zlatá bula sicilská , protože ji Fridrichova kancelář opatřila pečetí sicilského krále. Toto důstojenství připadlo mladému Štaufovi po otci Jindřichovi VI. (Národní archiv Praha) – listina Nejstarší barevné vyobrazení lva jako českého znaku se zachovalo až z počátku 14. století v  Pasionálu abatyše Kunhuty , dcery Přemysla II. Otakara. Uprostřed štít se sv. Jiřím, vpravo plaménková orlice, uvedená jako znak sv. Václava. (Národní knihovna ČR v Praze, sign. XIV A 17, fol. 1v) – ilustrace Česká rýmovaná kronika tak řečeného Dalimila je prvn


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.