Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Petr Čermák, Libor Hajský: Vzestupy a pády českého Hippokrata

Knihy naučná literatura

Petr Čermák, Libor Hajský: Vzestupy a pády českého Hippokrata

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Kniha Vzestupy a pády českého Hippokrata pojednává o životě a díle MUDr. Josefa Jonáše. Ojedinělý portrét výjimečného člověka s jasnými rysy génia, zcela se vymykajícího zakořeněným představám o klasickém lékaři a možnostech moderní, respektive moderně aplikované starověké medicíny na prahu 21. století. Popis Úryvek ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Čermák, Libor Hajský: Vzestupy a pády českého Hippokrata koupíte i tady

Specifikace Petr Čermák, Libor Hajský: Vzestupy a pády českého Hippokrata

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 58 Kč

Ač knihkupectví nabízejí portréty nejrůznějších osobností, biografie lékařů patří k vzácným. Zvláště pokud jde o lékaře žijícího a českého. Takovým je nyní portrét zcela výjimečné, rozporuplné a kontr ... a dál?

Produkt Petr Čermák, Libor Hajský: Vzestupy a pády českého Hippokrata

Petr Čermák, Libor Hajský: Vzestupy a pády českého Hippokrata - parametry

Název produktu: Petr Čermák, Libor Hajský: Vzestupy a pády českého Hippokrata
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 58 Kč
Maximální cena: 85 Kč
Ušetríte až: 27 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Kniha Vzestupy a pády českého Hippokrata pojednává o životě a díle MUDr. Josefa Jonáše. Ojedinělý portrét výjimečného člověka s jasnými rysy génia, zcela se vymykajícího zakořeněným představám o klasickém lékaři a možnostech moderní, respektive moderně aplikované starověké medicíny na prahu 21. století. Popis Úryvek z úvodu:

Je jistě osudovým paradoxem, když člověk dětství, jakýsi čas mateřského hájení a nevinnosti, stráví v hornickém městě, navíc ještě poválečném a v letech padesátých.

Horníci, totalitou uměle vytvořená high society, zde prohrávali výplaty i celoživotní úspory v kartách. Rvačky po hospodách a zábavách byly na denním pořádku, pro facku ani tvrdé slovo se tu nešlo nikdy daleko. Most byl takovým Clondykem se svými neúspornými zákony. Bohatý, divoký, krutý, ale i spravedlivý a dobrý. Minimálně v tom, že jsem odmalička vyrůstal v prostředí, kde člověk musel hodně pracovat, ponejvíce fyzicky, a mohl si cenit obrovské chlapské upřímnosti.

Naopak byla města, kde se již vydělávalo především kšeftováním či nějakými machinacemi. V ceně byli hoteliéři, pumpaři a taxikáři a také lidé, kteří se stýkali s cizinci. Na Mostecku naopak všichni věděli, že peníze se vydělávají prací, což se někomu mohlo zdát až příliš obyčejné.

Když předběhnu čas, uvědomuji si, že práce na dolech mi vlastně pomohla dostuodvat. Od svých patnácti let jsem vstřebával vůni dřeva na lesních brigádách, vnímal obyčejná dramata při práci u vrtných souprav v horách a zažíval nevázaná kamarádství i lidské tragédie na šachtách. Po Nelsonu, prvním velkém neštěstí na mosteckém dole, postihla smrtelná hrůza i Kohinorku, kde skončily pod zemí desítky horníků, mezi nimi několik mých dobrých známých. Já u toho byl, na tomto dole jsem tehdy pracoval už jako lékař. Ještě včera někteří z nich navštívili mou ordinaci a najednou jako by se rozplynuli v mosteckých mlhách.

Počet stran: 208

Rozměry: 165 × 235 mm Další sdělení Další informace o knize Vzestupy a pády českého Hippokrata naleznete v článku Vzestupy a pády českého Hippokrata.

Doporučujeme také knihy MUDr. Josefa Jonáše: Tajenky života - kniha první (MUDr. Josef Jonáš), Tajenky života - kniha druhá - od praxi k teorii (MUDr. Josef Jonáš),

Praktická detoxikace podle MUDr. Josefa Jonáše,

Jonášova kuchařka pro zdraví (MUDr. Josef Jonáš), Křížovka života (MUDr. Josef Jonáš). Publikace: Vzestupy a pády českého Hippokrata - Petr Čermák. Doktor Jonáš je skromný muž a velký lékař a také malý, avšak reálný Bůh svých pacientů. Dokáže jim navracet zdraví a vdechnout novou touhu po životě v okamžiku, v němž ztrácejí veškeré naděje. Nádhernou vizi představuje zřejmě tím, že stejně jako oni chodí po Zemi. MUDr. Josef Jonáš patří k nejznámějším českým a světovým badatelům a popularizátorům v oblasti přírodní medicíny. Po absolutoriu medicíny a psychiatrické praxi začínal studiem akupunktury a posléze dalších diagnostických a léčebných metod starověké medicíny, zejména staročínské. Během svého třicetiletého výzkumu a praxe napsal řadu populárn


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.