MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Peter V. Brett: Tetovaný

Próza - beletrie

Peter V. Brett: Tetovaný

Hodnocení: 1x
  • 3.5
EAN: 9788073873547

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci - démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými chranami - mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.73113
skladem

Jaké má kniha
Tetovaný
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Peter V. Brett: Tetovaný

Čerstvá hodnocení Peter V. Brett: Tetovaný

  • 4

Konrou85, 27. listopadu 2015

Na čisté fantasy příběhy moc nejsem, ale Tetovaný má výborně vykreslené zajímavé postavy a ačkoliv je zápletka jednoduchá, knížka je napínavá a čtivá. Jediné co mi vadilo, byly neustále řeči o plnění břich dětmi, ale to občas k fantasy světům a tamní fázi vývoje společnosti patří.


Specifikace Peter V. Brett: Tetovaný

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 313 Kč

Kniha - autor Peter V. Brett, 448 stran, česky, Pevná s přebalem lesklá. Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci - démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými chranami - mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. ... a dál?

Produkt Peter V. Brett: Tetovaný

Peter V. Brett: Tetovaný - parametry

Název produktu: Peter V. Brett: Tetovaný
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 313 Kč
Maximální cena: 359 Kč
Ušetríte až: 46 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci - démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými chranami - mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné - vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě - a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit…

Společně budou čelit noci. První díl trilogie. Překladatelka Mirka Polová o knize: „Velmi oceňuji schopnost autora zacházet s archetypy – démoni a strach, který v lidech vyvolávají, nastiňuje (velmi nenápadně, leč od začátku!) otázku, zda jsou silnější démoni či strach, který může lidi ochromit, ba i zabít sám o sobě. Povolání tří hlavních hrdinů – bojovník znalý chran, léčitelka a hudebník/kejklíř - jsou archetypy samy o sobě, a dobře vystižené; všichni jsou z různých důvodů nuceni odejít z původní společnosti/rodiny, projdou mnoha útrapami i zážitkem blízké smrti. Netuším, jestli byl autor veden znalostí jungiánské psychologie nebo intuicí, ale myslím, že to je hlavní důvod úspěchu tohoto románu. Čtenář takové věci podvědomě pozná.“ Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci - démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí.. Lidská rasa vymírá, z měst se stávají vesnice, z novověku středověk a s každým dalším úsvitem je lidí na zemi méně. To je nejen sen každého skeptika, který s obavou sleduje nárůst populace, globalizaci a přetechnizovanou společnost, ale také první část trilogie Petera V. Bretta. Příběh dvou chlapců Arlena a Rojera a dívky Leeshy se točí kolem strachu, tmy a démonů. Každou noc napadají démoni známí jako jadrnci lidská obydlí a lidé se jim nedokážou bránit, pouze se bezmocně schovávají za magickými symboly – chranami. Zdá se, že lidstvo nemá žádnou naději. Až na Arlena, Rojera a Leeshu. Tihle tři totiž vědí, že existuje i svět za chranami, jen musejí najít odvahu opustit bezpečné území, objevit ho a společně porazit noc.


Recenze Peter V. Brett: Tetovaný

Konrou85, 27. listopadu 2015Na čisté fantasy příběhy moc nejsem, ale Tetovaný má výborně vykreslené zajímavé postavy a ačkoliv je zápletka jednoduchá, knížka je napínavá a čtivá. Jediné co mi vadilo, byly neustále řeči o plnění břich dětmi, ale to občas k fantasy světům a tamní fázi vývoje společnosti patří.

Zobrazit celou recenzi
Hodnocení:
  • 4
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Peter V. Brett: Tetovaný

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.