Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Peter Burke: Žebráci, šarlatáni, papežové: historická antropologie raně novověké Itálie

Knihy

Peter Burke: Žebráci, šarlatáni, papežové: historická antropologie raně novověké Itálie

Hodnocení: 1x
  • 4

Žebráci, šarlatáni, papežové – Historická antropologie raně novověké Itálie; Eseje o vnímání a komunikaci - Peter Burke. V esejisticky pojatých kapitolách a zároveň dílčích studiích zde anglický kulturní historik P. Burke barvitě vylíčil život společnosti renesanční a barokní Itálie. Odvážně se pokouší aplikovat ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85945

Jaké má kniha
Žebráci, šarlatáni, pap..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Peter Burke: Žebráci, šarlatáni, papežové: historická antropologie raně novověké Itálie

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 304 Kč

V esejisticky pojatých kapitolách a zároveň dílčích studiích zde anglický kulturní historik P. Burke barvitě vylíčil život společnosti renesanční a barokní Itálie. Odvážně se pokouší aplikovat specificky přizpůsobené metody sociální a kulturní antropologie na terénní výzkum minulosti. Sleduje dějiny z etnografické perspektivy, pro niž je teatrální italská společnost jako stvořená: zajímá ho například fenomén "fasád", úsilí spojené s udržováním a vytvářením "tváře", dobové vnímání žebráků, » ... a dál?

Produkt Peter Burke: Žebráci, šarlatáni, papežové: historická antropologie raně novověké Itálie

Peter Burke: Žebráci, šarlatáni, papežové: historická antropologie raně novověké Itálie - parametry

Název produktu: Peter Burke: Žebráci, šarlatáni, papežové: historická antropologie raně novověké Itálie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 304 Kč
Maximální cena: 434 Kč
Ušetríte až: 130 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Žebráci, šarlatáni, papežové – Historická antropologie raně novověké Itálie; Eseje o vnímání a komunikaci - Peter Burke. V esejisticky pojatých kapitolách a zároveň dílčích studiích zde anglický kulturní historik P. Burke barvitě vylíčil život společnosti renesanční a barokní Itálie. Odvážně se pokouší aplikovat specificky přizpůsobené metody sociální a kulturní antropologie na terénní výzkum minulosti. Sleduje dějiny z etnografické perspektivy, pro niž je teatrální italská společnost jako stvořená: zajímá ho například fenomén „fasád“, úsilí spojené s udržováním a vytvářením „tváře“, dobové vnímání žebráků, srovnání pohledu cizinců s domácím viděním italské kultury, jazyk používaný v různých společenských vrstvách a subkulturách, pestrá paleta dobových urážek, kulturní pozadí okázalého utrácení jako výrazu vysokého sociálního postavení, benátský karneval nebo uzdravující rituály. Přeložil Jiří Hanke. Žebráci, šarlatáni, papežové – Historická antropologie raně novověké Itálie; Eseje o vnímání a komunikaci - Peter Burke od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor knihy Peter Burke, Vydavatelstvo H+H,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.