Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Peněžní ekonomie a bankovnictví

Učebnice/Odborná literatura

Peněžní ekonomie a bankovnictví

Hodnocení: 1x
  • 4

Rozvoj tržní ekonomiky a s ním spojené obnovení základních funkcí peněz v praktické rovině znamenají, že ekonomické subjekty své rozhodovací procesy opírají jak o skutečný, tak i očekávaný vývoj takových peněžních veličin, jako jsou úrokové sazby, měnové kursy nebo kursy cenných papírů. Tato skutečnost pak klade ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Peněžní ekonomie a bank..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Peněžní ekonomie a bankovnictví koupíte i tady

Specifikace Peněžní ekonomie a bankovnictví

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 417 Kč

Odborná kniha týmu předních domácích odborníků v oblastech měnové politiky, bankovnictví a peněžních a kapitálových trhů. V šesti částech se autoři zabývají teorií peněz a úrokové míry, komerčním bankovnictvím, finančními trhy, centrálním bankovnictvím a regulací a dohledem bank, měnovou teorií a politikou, a také mezinárodními financemi. Aktualizované vydání představuje změny měnové politiky a regulace a dohledu finančních institucí spojené s ... a dál?

Produkt Peněžní ekonomie a bankovnictví

Peněžní ekonomie a bankovnictví - parametry

Název produktu: Peněžní ekonomie a bankovnictví
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 417 Kč
Maximální cena: 619 Kč
Ušetríte až: 202 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rozvoj tržní ekonomiky a s ním spojené obnovení základních funkcí peněz v praktické rovině znamenají, že ekonomické subjekty své rozhodovací procesy opírají jak o skutečný, tak i očekávaný vývoj takových peněžních veličin, jako jsou úrokové sazby, měnové kursy nebo kursy cenných papírů. Tato skutečnost pak klade stále vyšší nároky na poznání problematiky fungování peněžního oběhu, finančních institucí a peněžních a kapitálových trhů. Spolehlivým zdrojem poznání v oblasti peněžních a kapitálových trhů se stala monografie Peněžní ekonomie a bankovnictví (její 4. vydání připravilo nakladatelství Management Press, váz., 632 str., doporučená cena 720 Kč), dílo autorského týmu z katedry měnové teorie a politiky a katedry bankovnictví a pojišťovnictví z fakulty financí a účetnictví pražské VŠE, v jehož čele stáli Zbyněk Revenda a Martin Mandel. Autoři si v něm kladou za cíl podat na základní až středně obtížné úrovni relativně ucelený výklad fungování peněžních kategorií, finančních trhů a procesů spojených s realizací měnové politiky v tržní ekonomice. Přestože je koncipována především jako vysokoškolská učebnice pro základní kursy na fakultách ekonomického zaměření, obsahuje i náročnější pasáže, jež jsou určeny především studentům specializovaných kursů ve vyšších ročnících a studentům doktorandského stupně a postgraduálních kursů. S pozorností po ni jistě sáhnou také pracovníci bank a finančních institucí. Kniha je rozdělena do šesti základních částí. V úvodní části Peníze a úrok se čtenář může seznámit se základními poznatky o podstatě fungování peněz, jejich emisi, oběhu a funkcích. Další kapitola této části je věnována problematice úrokové míry, a zejména determinantám její úrovně a pohybu. V druhé části Finanční systém se autoři věnují otázkám členění a fungování finančních trhů a úloze finančních zprostředkovatelů. Do této části je zahrnuta také rozsáhlá kapitola o obchodním bankovnictví. Třetí část Trhy cenných papírů seznamuje se základy investičního managementu. Čtenář se může seznámit zejména s jednotlivými typy investičních instrumentů a metodami jejich ohodnocování a s institucionálním uspořádáním trhů cenných papírů. V čtvrté části Centrální bankovnictví se autoři zabývají postavením a činností centrální banky, nástroji měnové politiky a systémem regulace a dohledu bank. Zvláštní pozornost je věnována postavení a úloze centrální banky v naší ekonomice. Pátá část Měnová teorie a politika uvádí do základů teorie nabídky peněz a poptávky po penězích. Následuje výklad emise, resp. nabídky peněz a transmisních mechanismů měnové politiky v uzavřené ekonomice, kde jsou podrobně popsány postupy centrální banky prostřednictvím regulace množství peněz v ekonomice a tzv. cílování inflace. Samostatné kapitoly jsou věnovány modelům IS–LM a AS–AD a problematice inflace. V závěrečné, šesté části Mezinárodní finance se autoři zaměřují na otázky fungování měnové politiky v otevřené ekonomice, na problematiku devizových operací a faktory, které ovlivňují p


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.